Батькам

Жести допомагають дітям бути креативнішими, показало дослідження

Судячи з усього, активна жестикуляція підвищує творчий потенціал у дітей. До такого висновку прийшли вчені з Університету Хартфордшира і Йоркського університету. Фахівці провели два експерименти. У першому взяли участь 78 дітей у віці від 9 до 11 років.

Добровольцям показували зображення предметів домашнього вжитку, таких як газета, консервна банка і чайник. Учасники повинні були придумати і записати якомога більше незвичайних варіантів використання цих предметів. Експеримент повторили двічі. Один раз учасники були в рукавицях, що заважали їм жестикулювати, а другий раз – без них.

Дослідники підраховували кількість відповідей учасників, оцінювали їх оригінальність і різноманітність. Дослідження показало, що в процесі виконання завдання діти жестикулювали. Причому, чим активніше дитина це робила, тим більше креативних ідей вона висувала. Обмеження жестикуляції за допомогою рукавиць не знижувало рівень креативності. Фахівці припустили: справа в тому, що існують інші фактори, що будять креативність.

Щоб перевірити, чи може спонукання дітей до жестикуляції підвищити рівень їх креативності, вчені провели другий експеримент. У ньому взяли участь 54 дитини у віці від 8 до 11 років. Дітям давали те саме завдання, що і учасникам попереднього експерименту. Але першу групу просили руками показувати експериментаторам, як вони могли б використовувати той чи інший предмет, а другий не давали таку інструкцію.

Дослідники виявили, що учасники з першої групи в середньому робили 54 жести, а діти, яким не пропонували жестикулювати більше, ніж зазвичай, – близько 13 жестів. Крім того, заохочення жестикуляції сприяло підвищенню рівня креативності. Діти, які на прохання дослідників жестикулювали активніше, придумували більше нових варіантів використання побутових предметів у порівнянні з учасниками з іншої групи.

The Daily Mail

Back to top button