день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Жести допомагають дітям бути креативнішими, показало дослідження

Судячи з усього, активна жестикуляція підвищує творчий потенціал у дітей. До такого висновку прийшли вчені з Університету Хартфордшира і Йоркського університету. Фахівці провели два експерименти. У першому взяли участь 78 дітей у віці від 9 до 11 років.

Добровольцям показували зображення предметів домашнього вжитку, таких як газета, консервна банка і чайник. Учасники повинні були придумати і записати якомога більше незвичайних варіантів використання цих предметів. Експеримент повторили двічі. Один раз учасники були в рукавицях, що заважали їм жестикулювати, а другий раз – без них.

Дослідники підраховували кількість відповідей учасників, оцінювали їх оригінальність і різноманітність. Дослідження показало, що в процесі виконання завдання діти жестикулювали. Причому, чим активніше дитина це робила, тим більше креативних ідей вона висувала. Обмеження жестикуляції за допомогою рукавиць не знижувало рівень креативності. Фахівці припустили: справа в тому, що існують інші фактори, що будять креативність.

Щоб перевірити, чи може спонукання дітей до жестикуляції підвищити рівень їх креативності, вчені провели другий експеримент. У ньому взяли участь 54 дитини у віці від 8 до 11 років. Дітям давали те саме завдання, що і учасникам попереднього експерименту. Але першу групу просили руками показувати експериментаторам, як вони могли б використовувати той чи інший предмет, а другий не давали таку інструкцію.

Дослідники виявили, що учасники з першої групи в середньому робили 54 жести, а діти, яким не пропонували жестикулювати більше, ніж зазвичай, – близько 13 жестів. Крім того, заохочення жестикуляції сприяло підвищенню рівня креативності. Діти, які на прохання дослідників жестикулювали активніше, придумували більше нових варіантів використання побутових предметів у порівнянні з учасниками з іншої групи.

The Daily Mail