Здоров'яСоціальне здоров'я

Земля перегрівається через вирубку дерев

Дослідники з США виявили, що рослини – так звані наземні екосистеми – це своєрідний «кулер» планети: поглинаючи мільярди тонн вуглекислого газу, особливо протягом останніх 60 років, вони також не дозволяють земній кулі нагріватися.

Посилений ріст зелені на поверхні Землі за період 20-го століття значно сповільнився в наші техногенні дні. Тому все більше і більше активістів і вчених намагаються вирішити завдання, які рослини могли б найбільш ефективно запобігти зміні клімату на нашій планеті та іншим екологічним катастрофам .

У працях «Національної академії наук» дослідники з Прінстонського університету повідомляють, що з 1860-го по 1950-ті роки землекористування людина стала істотним джерелом вуглецю, що надходить в атмосферу внаслідок вирубки лісів і лісозаготівель. Після 1950-х років знищення «зелених фільтрів» дещо знизилося, але в той же час промисловість і автотранспорт продовжують неухильно викидати вуглекислий газ.

З початку 1900-х років наша планета нагрілася тільки на 0,74 градуса за Цельсієм. Вчені вважає, що паніку потрібно починати бити тоді, коли глобальне підвищення температури досягне 2 градуси за Цельсієм. Поки що вони пропагують ботанічний бум, який повинен не допустити цього, а також знизити занадто високий рівень вуглекислого газу.

  
Back to top button