ГоловнеУчительська

Зарплату для вчителів на рівні працівників промисловості вимагає Вільна профспілка освіти і науки України

Вільна профспілка освіти і науки України на своєму офіційному сайті оприлюднила звернення до влади країни з вимогами щодо збільшення зарплат освітянам і пенсійного забезпечення. А також у документі йдеться про забезпечення підручниками учнів ЗНЗ, про становище сільських шкіл та системи ПТО.

Заява Вільної профспілки освіти і науки України 

Звертаємося до влади з вимогою дотримуватися виконання статті 57 Закону України «Про освіту», а саме: заробітна плата для педагогів загальноосвітніх навчальних закладів має бути на рівні працівників промисловості, а для викладачів вищої школи – у подвійному розмірі.

Відносно пенсійного забезпечення звертаємося до парламентського Комітету з питань науки і освіти та голів фракцій з вимогою відмінити зміни щодо вислуги років педагогічних працівників. Також вимагаємо призупинити  зміни в Законі України «Про освіту» для середньої школи та дошкільних закладів освіти до стабілізації політичної ситуації в Україні.

Закликаємо Міністерство освіти і науки негайно забезпечити учнів початкової та середньої школи підручниками. Наголошуємо на неприпустимості закриття закладів освіти в сільській місцевості та наполягаємо залишити наповнюваність класів на рівні нормативів, встановлених чинними законодавством. У жодному разі не вдаватися до нововведень щодо наповнюваності груп у дошкільних навчальних закладах і класах початкової та середньої шкіл.

Звертаємо увагу на те, що започатковане переведення професійно-технічних закладів із підпорядкування відділів освіти та обласних держадміністрацій під егіду місцевих органів влади неминуче спричинить їх ліквідацію.

Cподіваємося, що у владних ешелонах зрештою почують голос освітян і дослухаються до зазначених вимог і рекомендацій.

За матеріалами ВПОНУ

Back to top button