Здоров'яПсихологія

Запізнення – норма для сучасних людей, з’ясували фахівці

Дослідники з компанії Green Flag опитали 2 000 британців. Вони встановили: майже чверть респондентів (23%) сьогодні приходить на роботу і різні заходи набагато пізніше, ніж 10 років тому. Кожну п’яту людину не хвилювало, що вона запізнювалась. Четверо з десяти опитаних брехали про причини запізнення, причому чверть робила це регулярно. Однак у всього є межа. Затримуючись більше ніж на 9 хвилин, учасники опитування почувалися винними. Також після 20 хвилин очікування люди зазвичай починали злитися на тих хто спізнюється, пише The Daily Mail.

Сучасні технології та соціальні мережі дозволяли респондентам спізнюватися без докорів сумління. 23% опитаних спізнювалися, тому що попередити про це за допомогою, наприклад, повідомлення в соцмережі. 18% учасників не хвилювало, що інші люди думали про їх запізненні. Кожен шостий називав пробки основною причиною своїх запізнень. 17% звинувачували громадський транспорт. 6% не могли знайти потрібне місце. Ще 6% було ніде припаркуватися.

Чоловіки і жінки, виправдовуючись, посилалися на різні проблеми. Так, жінки звинувачували в своїх спізненнях дітей в три рази частіше за чоловіків. При цьому чоловіки в два рази частіше за жінок спізнювалися через те, що день не задався. Крім того, всупереч стереотипам, чоловіки частіше за жінок не могли знайти дорогу. Правда, жінки в два рази частіше за чоловіків затримувалися, занадто довго проговоривши по телефону. Також , ті хто спізнювався, посилалися на затримку на роботі, довгі збори партнерів і те, що вони проспали.

Ще дослідники з’ясували, куди респонденти спізнювалися найчастіше. Більше ніж кожен восьмий не вчасно приходив до лікаря. 3% учасників спізнювалися в аеропорт, 4% – на заняття фітнесом і перші побачення, а 7% – на весілля. На роботу люди спізнювалися частіше, ніж на громадські заходи. Третина приходила на роботу пізніше, ніж потрібно, чверть спізнювалася на вечірки, кожен п’ятий – на зустрічі з друзями, а 17% – на сімейні вечері. 27% вважали прийнятним запізнення на вечірку, 1% – запізнення на рейс або до стоматолога, 2% – до лікаря і 3% – на перше побачення.

Шкільне життя

Back to top button