Здоров'я

Залізо підвищить успішність

Залізо підвищить успішність
Залізо підвищить успішність
Всі батьки хочуть, щоб їх діти якомога краще вчилися, і школяру то й справа нагадують, що чекають від нього тільки відмінних оцінок у щоденнику. Ну, а якщо дитині навчатися важко, її звинувачують в ліні, хоча причиною цього може бути інша проблема – дефіцит заліза.

Брак гемоглобіну відбивається не кращим чином на фізичному і психічному стані дітей. У дитини можуть виникати «незрозумілі» симптоми – запаморочення, порушення дихання навіть при незначному фізичному навантаженні, тахікардія, нездужання і стомлюваність. Також при цьому дітям важко встигати в школі. При анемії у дітей можливе відставання у фізичному, а іноді навіть розумовому розвитку: доведено, що дефіцит заліза може бути пов’язаний зі зниженням розумового розвитку та пізнавальних функцій. Дефіцит заліза в молодшому віці залишає довгострокові наслідки і може необоротно впливати на головний мозок, знижуючи коефіцієнт IQ дитини. Дослідження показали, що студенти з анемією мають гірші показники успішності, ніж їх однолітки без анемії.

Потреба в залізі у дітей досить висока. Якщо дорослий здоровий чоловік потребує приблизно 10 мг цього елемента в добу, то школяру в підлітковому періоді (11-18 років) потрібно більше – 12 мг. Тому від нестачі заліза діти страждають частіше дорослих.

Основною причиною нестачі цього мікроелемента у дітей будь-якого віку залишається нераціональне харчування – їжа всухом’ятку, фаст-фуд, газована вода. Зростаючому організму необхідно різноманітне меню, з достатньою кількістю протеїнів, вітамінів і мікроелементів. Нерегулярне вживання м’ясних продуктів або тим більше – вегетаріанство неминуче призведуть до дефіциту цього найважливішого мікроелемента в організмі дитини.

Back to top button