Освіта і право

Захистимо вчителів: комітет Ради підтримав прийняття нового закону про булінг

14 березня Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти підтримав прийняття законопроекту №10086 про внесення змін до деяких законодавчих актів України для вдосконалення законодавства щодо протидії булінгу стосовно всіх учасників освітнього процесу.

Нагадаємо, встановлена цим законом відповідальність поширюється на випадки булінгу, якщо він вчиняється стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу. Відповідальність у випадку, якщо цькування провадиться з боку батьків по відношенню до педагогічних, науково-педагогічних працівників, наразі не передбачена.

Для врегулювання такої прогалини та захисту всіх учасників освітнього процесу було розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства щодо протидії булінгу стосовно всіх учасників освітнього процесу». В його розробці брали активну участь учителі та профспілки, враховувалися численні звернення стосовно подібних випадків.

Як зазначає одна з ініціаторів проекту, народний депутат Оксана Білозір, «на сьогоднішньому засіданні члени Комітету з питань науки і освіти підтримали мою законодавчу ініціативу та вирішили рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект щодо протидії булінгу стосовно всіх учасників освітнього процесу за основу та в цілому як Закон».

Джерело: sud.ua

Back to top button