Головне

Загрози кібербезпеки 2013

Загрози кібербезпеки 2013
Загрози кібербезпеки 2013
Компанія Check Point Software Technologies Ltd опублікувала велике дослідження «Звіт з безпеки-2013», що розкриває найбільш серйозні ризики, з якими в даний час стикаються організації у всьому світі. У ньому висвітлюються основні загрози безпеці, веб-додатки, робота з якими може піддати ризикам корпоративні мережі, а також випадки витоку даних через ненавмисні дії співробітників.

У ході розгортання розпочатої в 2012 році між хакерами і IТ-фахівцями «гонки озброєнь» стало ясно, що багато серйозних загроз залишалися прихованими від мережевих адміністраторів. Вони пов’язані з тим, що зловмисники постійно вигадують все нові й нові способи кібервзлому, а також з безтурботним поведінкою в Інтернеті власних співробітників, які, самі того не бажаючи, роблять корпоративні мережі уразливими. Перш, ніж приступити до розробки ефективного плану захисту безпеки, організації повинні вивчити і повністю зрозуміти процеси, що відбуваються в їх мережах.

Заснований на даних майже 900 компаній, “Звіт з безпеки-2013” компанії Check Point проливає світло на те, що ховається в корпоративних мережах, і на ті ризики, яким організації піддаються щодня.

Приховані загрози безпеки

У цьому році інтенсивність кібератак у будь-яких проявах, від кримінального ПО до соціально-політичного хактівізма, тільки зросте, і це стосується всіх організацій, від великих до найменших. Результати дослідження показали, що корпоративні мережі 63% організацій піддавалися атакам ботів, а більше половини – впливу шкідливого ПЗ не рідше одного разу в день. У звіті наводиться перелік найнебезпечніших загроз, включаючи широко відомі ботнети, перелік шкідливих програм (по країнах), найпоширеніші слабкі місця в системах (по виробниках), статистика випадків атак типу впровадження SQL-коду (по країнах), а також інші дані, отримані в ході дослідження.

Небезпечні веб-додатки 2.0

Стрімке поширення додатків веб 2.0 розкрило перед хакерами безпрецедентні можливості проникнення в корпоративні мережі. Дослідження показало, що 91% організацій використовують потенційно небезпечні додатки, які всебічно висвітлюються в звіті, включаючи частоту та області застосування анонімайзерів, P2P-додатків, ресурсів і програм для зберігання і сумісного використання файлів і найбільш популярних соціальних мереж, кожне з яких може відкрити лазівку до корпоративних мереж.

Витік даних

Сьогодні корпоративна інформація стала доступнішою та мобільнішою, ніж коли-небудь, а це загрожує втратою або витоком даних. Більш ніж у половині досліджуваних організацій був хоча б один випадок потенційної втрати даних. У звіті описуються різні групи даних, найбільш схильних до ризику втрати і витоку, включаючи інформацію про платіжні карти. У ньому також перераховані галузі, найбільш схильні цим ризикам витоку.

«Наше дослідження виявило численні слабкі місця і загрози безпеці мереж, про які більшість організацій не мало уявлення, – говорить Амнон Бар-Лев (Amnon Bar-Lev), президент компанії Check Point Software Technologies. – Поінформованість про них допоможе IТ-спеціалістам створити план захисту компаній від безперервного потоку постійно мінливих загроз, які призводять до витоку даних: від ботнетів до використання співробітниками веб-додатків, наприклад анонімайзерів».

Back to top button