Здоров'яФізіологія

Забруднення повітря визнано ВООЗ одним з найстрашніших вбивць

У 2012 році сім мільйонів осіб померли через забруднення повітря, йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я. Забруднення призводить до хвороб серця, респіраторним проблемам і раку. Кожна восьма смерть у світі пов’язана з даним фактором. Майже шість мільйонів смертей припадають на Південно-Східну Азію. Близько 3,3 мільйона людей померли через забруднення в будинках, 2,6 мільйона – через забруднення на вулиці. Як правило, дані проблеми актуальні для країн із середнім і низьким доходом.

Очищення повітря могло б запобігти розвитку неінфекційних захворювань, а також знизити ризики для жінок і вразливих груп населення – дітей і літніх людей. Саме жінки і діти проводять більше часу в будинку, де вони стикаються з забрудненням, що походить від плит, що працюють на вугіллі та деревині.

Левова частка смертей, пов’язаних із забрудненням в будинку, відбувалася внаслідок розвитку хвороб серця (40%). 40% припадали на інсульти, 11% – на ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень), 6% – на рак легенів, 3% – на гострі інфекції нижніх дихальних шляхів у дітей. А ось, що стосується смертей, викликаних забрудненням на вулиці, 34% співвідносяться з інсультами, 26% – з хворобами серця, 22% – з ХОЗЛ, 16% – з респіраторними інфекціями і 6% – з раком легенів. Наведена статистика була зібрана за допомогою даних з супутників, польових досліджень, моделювання переміщення забруднюючих речовин в повітрі, даних по викидах забруднюючих речовин.

Back to top button