Здоров'яПсихологіяФізіологія

Забруднення повітря підвищує тривожність і ризик інсульту

Дослідники з Університету Единбурга проаналізували дані 103 досліджень, проведених в 28 країнах світу. Вони шукали зв’язок між забрудненням повітря і інсультом, розповідає Zee News . У дослідженнях вивчалися газоподібні забруднювачі (монооксид вуглецю, діоксид сірки, діоксид азоту і озон), а також дрібні (розміром менше 2,5 мікрометра ) і великі (розміром менше 10 мікрометрів) тверді частинки.

1 частинка окису вуглецю на мільйон підвищувала ризик смерті або госпіталізації через інсульт на 1,5%. 10 частинок діоксиду сірки та діоксиду азоту на мільярд збільшували ризик на 1,5% до 1,4% відповідно. Кореляція між озоном і інсультом виявилася слабкою. Як дрібні (ТЧ 2,5), так і великі (ТЧ 10) тверді частинки підвищували ризик госпіталізації або смерті через інсульт. Кожні 10 мікрограмів на кубічний метр ТЧ і ТЧ 10 збільшували ризик на 2,5% 1,1% 0,3 відповідно. Перший день впливу забруднення повітря був найнебезпечнішим.

В іншому дослідженні фахівці з Університету Джонса Хопкінса і Гарвардського університету вивчали взаємозв’язок між забрудненням повітря і тривогою. Тривожний розлад – найпоширеніший розлад психіки. В усьому світі від нього страждає близько 16% людей. Даний розлад знижує продуктивність і підвищує суїцидальний ризик. Учені проаналізували дані 71271 жінки у віці від 57 до 85 років. У 15% жінок були симптоми тривожного розладу. Тривожність підвищували ТЧ 2,5, а 10ТЧ були з нею пов’язані. Так, забруднення повітря – це загроза не тільки для фізичного, а й для психічного здоров’я.

Шкільне життя

Back to top button