Здоров'яФізіологія

Забруднення повітря – одна з причин розвитку синдрому дефіциту уваги у дітей

Попередні дослідження пов’язували забруднення повітря з численними захворюваннями дихальних шляхів. Недавнє дослідження, проведене в Колумбійському університеті, показало: у вагітних жінок, які дихають забрудненим повітрям, частіше народжуються діти з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) та іншими проблемами з психікою.

СДУГ – поширений розлад уваги. Люди з даним синдромом зазвичай неуважні і відчувають труднощі в навчанні, роботі та спілкуванні з іншими. За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань в США, на 2011 рік від СДУГ страждали 11% дітей 4-17 років (6,4 мільйона). У новому дослідженні взяли участь 233 некурящі вагітні жінки з Нью-Йорка і їхні діти, розповідає Science World Report .

Виявилося, у дітей, чиї матері під час вагітності піддавалися впливу високих рівнів поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ), в п’ять разів частіше розвивалися симптоми СДУГ до 9 років у порівнянні з тими, чиї матері менше дихали забрудненим повітрям. ПАУ – органічні сполуки, що забруднюють навколишнє середовище. Їх основними джерелами є підприємства енергетичного комплексу, транспорт, хімічна і нафтопереробна промисловість.

Шкільне життя

Back to top button