Здоров'я

Забруднене повітря скорочує життя європейців майже на рік – ВООЗ

Забруднене повітря скорочує життя європейців майже на рік - ВООЗ
Забруднене повітря скорочує життя європейців майже на рік – ВООЗ
Більше 80% європейців дихають повітрям, рівень забруднення якого вище допустимих норм. Про це повідомляє регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

За його даними, в середньому це забирає в кожного жителя Європи 8,6 місяців життя.

ВООЗ посилається на результати досліджень про вплив забруднення повітря, які вказують на необхідність більш рішучої політики країн в цьому напрямі. Автори дослідження, що проводилося під егідою ВООЗ, вважають, що тривалий вплив дрібнодисперсних часток (PM2.5) може викликати атеросклероз, ускладнення при пологах і дитячі респіраторні захворювання. У підготовленому огляді фактичних даних по впливу забруднення повітря на здоров’я також вказується на можливий зв’язок впливу дрібнодисперсних часток з неврологічним розвитком, когнітивними функціями і діабетом.

Автори дослідження рекомендують країнам Європи розробити норми для довгострокової середньої концентрації озону, а також розробити нові норми ВООЗ для вмісту діоксиду азоту (NO2) – токсичного газу, який утворюється в процесі горіння при опаленні, виробництві електроенергії та особливо в процесі згоряння в двигунах автомобілів.

Back to top button