день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Забруднене повітря скорочує життя європейців майже на рік – ВООЗ

Забруднене повітря скорочує життя європейців майже на рік - ВООЗ

Забруднене повітря скорочує життя європейців майже на рік – ВООЗ

Більше 80% європейців дихають повітрям, рівень забруднення якого вище допустимих норм. Про це повідомляє регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

За його даними, в середньому це забирає в кожного жителя Європи 8,6 місяців життя.

ВООЗ посилається на результати досліджень про вплив забруднення повітря, які вказують на необхідність більш рішучої політики країн в цьому напрямі. Автори дослідження, що проводилося під егідою ВООЗ, вважають, що тривалий вплив дрібнодисперсних часток (PM2.5) може викликати атеросклероз, ускладнення при пологах і дитячі респіраторні захворювання. У підготовленому огляді фактичних даних по впливу забруднення повітря на здоров’я також вказується на можливий зв’язок впливу дрібнодисперсних часток з неврологічним розвитком, когнітивними функціями і діабетом.

Автори дослідження рекомендують країнам Європи розробити норми для довгострокової середньої концентрації озону, а також розробити нові норми ВООЗ для вмісту діоксиду азоту (NO2) – токсичного газу, який утворюється в процесі горіння при опаленні, виробництві електроенергії та особливо в процесі згоряння в двигунах автомобілів.