Учительська

Забезпечення підручниками учнів 4-х класів становить 68,27% та 7-х класів – 68,6% від загальної кількості

31 серпня 2016 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич провела робочу нараду «Стан та перспективи забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів». У нараді взяли участь видавці навчальної літератури, представники Центру освітніх комунікацій, який адмініструє Репозитарій, Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, Національної академії педагогічних наук України.

Лілія Гриневич висловила подяку за вчасний друк підручників видавцям навчальної літератури, працівникам Інституту модернізації змісту освіти та органам управління освітою, що вчасно здійснили закупівлю та доставку навчальної літератури до навчальних закладів.

Учасники наради обговорили питання забезпечення підручниками учнів 8-х, 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, співпрацю видавців навчальної літератури з департаментами освіти і науки обласних державних адміністрацій та іншими органами управління освітою.

В.о. директора Інституту модернізації змісту освіти  Юрій Завалевський повідомив присутніх про забезпечення підручниками учнів 8-х, 4-х та 7-х класів та зауважив про наявні проблеми і перешкоди в цьому питанні. А саме: станом на 01.09.2016 року надруковано 217 назв підручників для учнів 8-х класів, що становить 99,8% від загальної кількості. Відповідно даних, отриманих від департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, близько 80% надрукованих підручників для 8-х класів доставлено до книжкових баз. Забезпечення підручниками учнів 4-х класів становить 68,27% та  7-х класів – 68,6% від загальної кількості.

Як зауважила Міністр освіти і науки, не всі місцеві органи віднеслись відповідально до  процесу закупівлі підручників, а деякі виявились неготові до цього процесу взагалі. Непідготовленість та незнання працівників управлінь освіти призвела до того, що голови деяких міст України вперше на нараді, що відбулась 18 серпня в будинку Уряду, дізнались про те, що закупівля підручників для учнів 4-х та 7-х класів повинна здійснюватися за кошти місцевих бюджетів, відповідно до реформи децентралізації, що відбувається в нашій державі.

Голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін підтвердив про зазначені Міністром проблеми щодо видання підручників 4-х класів та 7-х класів.

Заступник міністра Павло Хобзей закликав об’єднати зусилля Міністерства освіті і науки України,  видавців навчальної літератури, місцевих органів, департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій та Інституту модернізації змісту освіти у вчасному забезпеченні підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Також, учасники наради обговорили законодавчі ініціативи та організаційні заходи щодо проведення конкурсу та вчасного забезпечення підручниками учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Лілія Гриневич наголосила на необхідності надання у  вільний доступ в мережі Інтернет електронних версій підручників; збільшити пороговий тираж підручників; удосконалити наявні та розробити нові законодавчі документи  задля уникнення проблем, що виникали під час видання та доставки підручників у минулі роки.

За результатами наради для вирішення вище зазначених завдань, Міністр освіти і науки дала доручення створити дві робочі групи, до складу яких увійдуть представники видавців навчальної літератури, Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, Національної академії педагогічних наук України та автори підручників.

Back to top button