Здоров'я

За сто років чоловіки виросли на 11 сантиметрів

За сто років чоловіки виросли на 11 сантиметрів
За сто років чоловіки виросли на 11 сантиметрів
З середини 19 століття зростання європейських чоловіків збільшилось в середньому на 11 сантиметрів. До такого висновку вчені з Ессекського університету прийшли, вивчивши антропометричні дані чоловіків, які проживають в 15 країнах Європи.

Основним джерелом даних для вчених стали військові відомості про новобранців, а також списки перепису населення з 1870 по 1980 роки. За цей період, що включає в себе Першу і Другу світову війну, а також Велику депресію, у північних та центральних європейських країнах (включаючи Великобританію, Ірландію, скандинавські країни, Нідерланди, Австрію, Бельгію та Німеччину) середній зріст чоловіків збільшився. «Це дивно, ми не очікували такого результату, адже в цей період в медицині ще не були зроблені основні відкриття», – коментують вчені.

Однією з причин, що пояснюють причину такого стрибка, може бути зниження рівня чоловічої фертильності і, як наслідок, народжуваності. У цей складний період родини не обзаводилися великою кількістю дітей. Тим часом, фахівцям відомо про зв’язок між зростанням чоловіки і кількістю дітей, що якраз і пояснює причину збільшення зростання в цей період.

Також до числа факторів, що зробили вплив на збільшення росту чоловіків, входять поліпшення житлово-побутових умов, харчування, матеріального становища і доступ до освіти, але основною причиною все-таки став розвиток медицини.

На жаль, наскільки змінився зростання жінок за ціле століття, нам дізнатися не судилося, тому як в архівах збереглося дуже мало інформації для відтворення повної картини того часу.

Back to top button