Освіта і право

За приховування факту булінгу до відповідальності притягнули вчительку

Правоохоронці Донецької області за 8 місяців склали 13 адмінпротоколів за булінг в школі. У 12 випадках — порушниками були школярі. До відповідальності також притягли вчительку, яка мовчала, що в її класи ображають дитину.

З моменту коли вступив в силу закон про покарання за булінг в школі, поліцейські Донецької області зареєстрували 13 адміністративних протоколів. Про це Вільному радіо розповіла начальник відділу ювенальної превенції Донецької області Катерина Шнейдер.

12 порушень були з боку школярів. Неповнолітні кривдники цькували своїх одноліток не тільки в школі, але й в соцмережах. Правоохоронці відносять це до кібербулінгу.

До адміністративної відповідальності притягнули не лише школярів.

“Крім того, до відповідальності було притягнуто вчителя маріупольської школи. Особа знала, що за конфлікти між учнями 7-го класу у її школі”, — розповіла  начальник відділу ювенальної превенції Донецької області Катерина Шнейдер.

Жінка не повідомила про це поліції, а правоохоронці з’ясували це пізніше, коли батьки з дитиною, яку цькували однолітки, звернулись до психолога.

Нагадаємо, в Україні вже діє закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу”. В ньому йдеться про введення самого терміну “булінг”.

Таким чином, в закон внесли термін булінг – моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

“Булінг тягне за собою штраф від 850 до 1700 гривень. За скоєний вдруге або ж групою осіб – до 3400 гривень або від 40 до 60 годин виправних робіт”, — зауважила Катерина Шнейдер.

Нагадаємо, що 16 по 20 вересня  проходить Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

Back to top button