Здоров'яФізіологія

З віком людина стає “жайворонком”, показало дослідження

Це підтверджують когнітивні тести, що проводилися в групі літніх людей. Отже, вранці у літніх людей активувалися мозкові мережі, що відповідають за увагу і придушення дратівливих стимулів. Дана схема активності, що важливо, була характерна і для мозку молодих людей. Йдеться про ростральну частину префронтальної кори і верхньої тім’яної частки кори головного мозку.

За словами експерта Джона Андерсона, літні люди повинні переносити найважливіші справи на ранок. Ця рекомендація стосується осіб 60-82 років. Як показав експеримент, в цілому літні люди на 10% більше приділяли увагу відволікаючій інформації в порівнянні з молоддю. Але проблеми з концентрацією уваги спостерігалися, здебільшого, після полудня.

А ось вранці (з 8:30 до 10:30) і молоді люди у віці 18 років, і літні люди могли добре фокусувати увагу, і у них відзначалася активація однакових мозкових центрів. Андерсон закликає враховувати цей факт при тестуванні літніх людей. Мабуть, вся справа в циркадних ритмах (“внутрішніх годинниках”).

Back to top button