Здоров'яХарчування

Якщо їсти в певний час, можна не тільки зберегти фігуру, але і підтримати серце

Це довели співробітники Університету Сан-Дієго і Солковского інституту біологічних досліджень. Як показав експеримент, скорочення тимчасового вікна, що виділяється на споживання їжі, у плодових мушок, дозволяло запобігти хворобі серця, пов’язані зі старінням і раціоном, передає Zee News .

Виявилося, гени, що відповідають за циркадні ритми, пов’язані з даним феноменом. Правда, вчені поки не знають, як саме. Раніше було встановлено, що люди, протягом дня споживають їжу пізніше за інших або вночі, ризикують більшою мірою заробити хвороби серця.

У свою чергу, розшифровка РНК плодових мушок, що проводилася на різних стадіях експерименту, дозволила показати, які саме гени змінювалися внаслідок скорочення тимчасового вікна, відведеного на прийняття їжі. В цілому вдалося виділити три генетичних шляхи, пов’язаних з процесами, які відбувалися.

Перший був пов’язаний з білком, кодуються геном TCP-1 і допомагає білкам згортатися. Другий – з мітохондріальними комплексами перенесення електронів. Третій – з набором генів, що відповідають за циркадні ритми. Дане відкриття в перспективі дозволить розробити особливі режими харчування, що захищають від ожиріння і хвороб серця.

Шкільне життя

Back to top button