Здоров'яПсихологія

Як побороти страхи

Психологи дають поради, які допоможуть впоратися з найчастішими страхами.

Страх – це цілком природне почуття, яке в нормі відчуває кожна людина. Але іноді інтенсивність страху настільки велика, що це суттєво знижує якість життя. Тоді можна і потрібно боротися з цією емоцією, пише Huffington Post .

СТРАХ НЕВДАЧІ (ПРОВАЛУ)

Ніхто не знає, що готує нам майбутнє, багато хто боїться помилитися і сумніваються в правильності вибору свого шляху – раптом він не призведе до очікуваного успіху? З дитинства нам прищеплюють думку, що помилка або невдача – це результат ліні і дурості, але це переконання абсолютно невірно, навіть навпаки! Помиляючись, ми прокладаємо собі дорогу до успіху. Адже ви не станете звинувачувати дитину, яка вчиться ходити, за те, що вона упала? Перестаньте звинувачувати і себе. Засвойте урок і приготуйтеся зробити наступну спробу. Якщо виховаєте у себе таке ставлення до невдач, то страх пройде, жити стане легше.
Страх - Шкільне життя
СТРАХ ЗАХВОРІТИ

Перший крок до здоров’я – це навчитися слухати своє тіло і перестати боятися за його благополуччя. Бути уважним до організму – не означає бігти до лікаря і впадати в паніку щоразу, коли закололо в боці. Просто не заважайте самому собі бути здоровим: правильно харчуйтеся, займайтеся спортом, уникайте шкідливих звичок. Генетичних факторів не уникнути, але знизити ступінь їх впливу на ваше життя можна істотно. Пам’ятайте, що страх сам по собі призводить спочатку до психосоматичних, а потім і більш серйозних проблем зі здоров’ям.

СТРАХ СТАРОСТІ

Страх старості тісно пов’язаний зі страхом перед майбутнім і невідомістю. Але що, якщо подивитися на це з іншого боку? Що, якщо навчитися сприймати майбутнє як приємний сюрприз, а не темну завісу, яка приховує проблеми і розчарування. Тільки від вас залежить, якою саме буде ваша старість: наповненою любові, турботи про дітей і онуків – або самотньою і безрадісною. Можна знайти безліч щасливих людей похилого віку і сотні депресивних сумних 25-річних людей. Це ще раз доводить, що щастя і благополуччя ніяк не залежать від віку.

СТРАХ РИЗИКУВАТИ

Протягом усього життя ми постійно ризикуємо, хоча і не завжди це усвідомлюємо. Закохуючись, ризикуємо постраждати від невзаїмності, влаштовуючись на нову роботу – не впоратися і не виправдати очікувань; прикладів можна навести тисячі. З часом, коли негативного досвіду стає більше, деякі люди на ньому зациклюються і починають думати, що якщо не ризикувати, то стане можливим уникнути страждань, проте це ілюзія. Є речі, які неможливо передбачити і контролювати – це відносини з іншими людьми, здоров’я, навіть поїздка в транспорті. Встаючи вранці з ліжка, ви не можете знати, де опинитеся ввечері. Так що постарайтеся сфокусувати увагу на позитивному досвіді – коли ви ризикнули, і все вийшло.

Шкільне життя

  
Back to top button