Здоров'я

Як побороти страх перед іспитом?

Як побороти страх перед іспитом?
Як побороти страх перед іспитом?
У вас страх перед іспитом? Ви схвильовані і не можете ні на чому зосередитися? Занепокоєння і хвилювання перед перевіркою ваших знань – це абсолютно нормально. Немає нічого поганого в тому, що людина нервує перед іспитом, адже це показує, що у нього є мотивація і вона зацікавлена у тому, щоб добре здати предмет. Не варто сильно хвилюватися, тому що екзаменатори чудово розуміють, що ви відчуваєте. Вони теж люди, і їм теж не раз доводилося здавати іспити. Тому вони завжди проявлять розуміння до вас, крім того випадку, коли під приводом хвилювання потрібно буде пробачити недостатнє володіння матеріалом. Скасувати іспити неможливо. Вони є перевіркою знань для учнів або студентів. З їх допомогою можна зрозуміти, наскільки добре людина розбирається в своєму предметі. Але як же подолати страх перед іспитом?

Поведінка перед іспитом

До кожної перевірки знань потрібно готуватися. Не можна починати зубрити матеріал за пару днів. Кращий варіант – скласти для себе план підготовки. Потрібно правильно розподілити свій час, щоб все встигнути. Таким чином ви доб’єтеся найкращого результату. Але для початку потрібно визначитися з тим, що ви вже знаєте і що вам потрібно підучити. Спочатку зробіть упор на те, що є для вас найбільш складним, тоді, повторюючи і тренуючись кожен день, ви зможете добре оволодіти матеріалом. Накресліть зручні для вас таблиці або випишіть найважливіше на один аркуш. Після підготовки виділіть хоча б пару днів на повторення всього пройденого. Ви не повинні працювати в останній день перед іспитом , незважаючи на те, що більшість з нас саме так і робить. Так само і в спорті: в день перед змаганнями не можна більше тренуватися. Відпочиньте в цей день, заохотьте себе за довгу підготовку. Прогуляйтеся або сходіть в магазин. Послухайте музику або подивіться легкий фільм. А найголовніше – лягти вчасно спати, адже в день іспиту ви повинні бути бадьорі і повні енергії

Поведінка на письмовому іспиті

1. Уважно прочитайте завдання.
2. Почніть з більш легкого для вас завдання. Це допоможе вам зосередитися і додасть віри у свої сили.
3. Якщо ви повинні докладно відповісти на питання, то продумайте спочатку свою відповідь, зберіть усе, що знаєте, воєдино.
4. Дуже важливо те, що ви використовуєте увесь відведений вам для роботи час, замість того щоб здати роботу на півгодини раніше.
5. Перед здачею роботи перегляньте її ще раз і переконайтеся, що ви написали все, що знали і могли.

Поведінка на усному іспиті

1. Коли ви здаєте усний іспит , не варто сильно хвилюватися, адже перевіряючий людина вам знайома. Постарайтеся позбутися напруги і зосередитися на відповіді.
2. Між вами і екзаменатором повинен бути контакт, ведіть з ним діалог, думайте вголос. А найголовніше, дивіться в очі, замість того щоб дивитися в стелю або підлогу.
3. Постарайтеся не відповідати на питання дуже складними реченнями, і тим більше – завченими фразами. Головне – показати те, що ви розумієте матеріал і володієте ім.

Дотримуючись цих простих поради, ви зможете частково або повністю позбутися страху перед екзаменом. Може бути, ви самі знайдете для себе ще кілька порад, і тоді успішна здача іспиту вам забезпечена!

Back to top button