Здоров'я

Як інсулін взаємодіє з клітинами

Як інсулін взаємодіє з клітинами
Як інсулін взаємодіє з клітинами
Відкриття інсуліну майже сто років тому перетворило діабет із страшного смертного вироку в звичайну, хоч і важку хронічну хворобу.

Команда вчених з Медичної школи Західного резервного університету Кейза в Клівленді оголосила про відкриття, яке може привести до значних поліпшень в якості життя хворих на діабет.

Після десятирічних розмов про те, як же все-таки інсулін взаємодіє з клітинами, міжнародна група вчених, нарешті, знайшла остаточну відповідь. У статті, опублікованій в журналі Nature, вони описують механізм того, яким чином інсулін зв’язується з кліткою, щоб вона перетворювала цукор в енергію, а також як сам інсулін змінює форму в результаті цього з’єднання. “Ці результати можуть мати велике значення для хворих на цукровий діабет, – сказав професор біохімії та завідувач кафедри доктор Міхаель Вайс, один з керівників дослідницької групи. – Нова інформація збільшує шанси на те, що ми вже скоро зуміємо розробити більш ефективні методи лікування “.

Як і Міхаель Вайс, професор Коуен-Блюм з Медичної школи досліджень раку відомий у всьому світі своїми роботами по інсуліну. У 1991 році він використовував ядерний магнітний резонанс, щоб описати структуру інсуліну. За останній час він розробив попередній варіант лікарського гормону, який не потрібно зберігати в холодильнику. Нові результати, однак, можуть дати початок новому перспективному напрямку досліджень.

Ученим було відомо, що клітини поглинають цукор з їжі і витягують енергію для тіла. Але глюкоза не може проникнути крізь мембрану клітини без допомоги інсуліну – гормону, який виробляється з ендокринних клітин у підшлунковій залозі. Для поглинання цукру, більшість клітин мають інсулінові “рецептори”. Дослідники перевірили структурні моделі та отримали докладні тривимірні зображення, які дозволили їм дати відповідь на важливе питання.

Розуміння механіки виявленого процесу дозволить поліпшити лікування цукрового діабету. Відкриття, вважає Вайс, припускає, створення невеликих молекул, що дозволить знайти альтернативу ін’єкціям, а також зменшити число доз в день.

Back to top button