Батькам

Як батьки формують свій авторитет

Якщо батьки хочуть успішно виховувати своїх дітей, їм потрібно подбати про свій авторитет. Це не завжди просто. Авторитет батьків з неба не падає. Те, що ви дитину народили і виховали, само по собі для дитини не аргумент: “А я вас про це просив?” Те, що ви старше і розумніші, для підлітка може не означати нічого: “А мене це не стосується!”. Якщо у батьків немає авторитету, якщо батьки не подбали про те, щоб авторитет собі сформувати, їх слова і розпорядження будуть дітьми ігноруватися і, більше того, сприйматися в багнети, як конфліктогени: «Що ви заважаєте нам займатися своїми справами?»

Авторитет треба формувати. Авторитет формувати – можна. Як?

Авторитет батьків починається з достоїнства їх життя. Якщо тато п’є, а мама нечупара, їх педагогічні розмови з дітьми навряд чи будуть мати силу. Батьки мають авторитет тоді, коли вони дійсно розумніші, доросліші і відповідальніше своїх дітей.

Авторитет батьків підтримується оточенням. Авторитет батьків посилюється, якщо він підтримується оточенням. У культурах, де авторитет батьків традиційно високий, виховувати дітей простіше. Що можемо зробити ми самі? – Ми, дорослі можемо дбати про авторитет один одного. Добре, якщо авторитет тата підтримує і мама, і бабуся. Правильно, якщо авторитет мами підтримується і батьком, і свекрухою, і всіма іншими значущими дорослими. Найближча природна вимога, це узгодженість дій батьків .

Авторитет – це поєднання турботи і вимогливості. Авторитет батьків зростає, коли батьки поєднують у своєму підході дбайливість і вимогливість. Дітей треба любити і одночасно стежити за тим, щоб діти поводилися як слід, в тому числі по відношенню до батьків . Якщо діти перевірять батьків на міцність, батьки повинні показати свою твердість . Вимогливість без дбайливості сприймається як тиск, дбайливість без вимогливості не викликає поваги: ​​діти швидко “сідають на шию”. Формула ефективного впливу: «Розумна людина із залізною рукою в оксамитовій рукавичці». Вчіться вимогливості! Привчайте себе до дбайливості!

Авторитет знижується і пропадає, коли батьки вимогливі без турботи і, більше того, знущаються над дитиною.

Які вимоги до дітей працюють на підвищення авторитету батьків? – По-перше, діти повинні знати, що таке формат спілкування зі старшими , і цей формат дотримуватися. По-друге, дітей потрібно привчити виконувати розпорядження батьків. І, по-третє, в ситуації перевірки дитиною батьківської стійкості батькам потрібно проявити твердість.

 

 

Back to top button