Здоров'я

Яблука обдарують зціленням усі органи

Яблука обдарують зціленям усі органи
Яблука обдарують зціленням усі органи
Про харчову користь яблук навіть не потрібно багато говорити. Досить тільки сказати, що кількість страв, які можна приготувати з яблук, сягає трьох сотень.

Часто приходять хворі і розповідають, що «сидять на дієті». Наводячи перелік страв, які вони споживають, дуже рідко називають яблука. Іноді навіть лікарі-дієтологи не надають належної уваги яблуку, не радять своїм пацієнтам страв із них.

А ще в стародавні часи свіжі й печені яблука використовували для поліпшення травлення, збільшення жовчовиділення, зменшення набряків, стимулювання кровотворення.

Лікували з допомогою яблук склероз та подагру, хронічний ревматизм і нирковокам’яну хворобу, кашель і охриплість.

Дуже багато чого із давньої народної медицини дійшло до нас і нині підтверджується вченими. Досить відзначити, що у разі гіпертонії яблучна терапія за ефективністю не поступається медикаментозній.

Професор Л.І.Вігоров довів, що у хворих на гіпертонію, яким давали по 400 г яблук на день протягом 10-24 днів, артеріальний тиск нормалізувався, зникав головний біль та біль у ділянці серця, поліпшувався сон, збільшувався діурез.

Наука вивчила роль пектинових речовин, які мають властивість виводити з організму шлаки та інші токсичні речовини, в тому числі й важкі метали (свинець, нікель, кобальт тощо).

Результати численних дослідів підтверджують, що яблука діють ще й бактеріостатично на стафілококи і стрептококи і їх водний розчин поліпшує загоювання ран, особливо нагноєних, застарілих, і навіть трофічних виразок. Встановлено також, що пектини лікують і рани внутрішні, такі як виразка шлунка.

Народній медицині відомо дуже давно про те, що яблука не тільки видаляють холестерин, а й досить ефективно лікують проноси й запори. Під час запорів яблука підсилюють перистальтику кишечнику, а проносів – припиняють розвиток бактеріальної флори і виводять її з кишечнику.

Терті яблука корисні дорослим і особливо дітям у лікуванні розладів травного тракту.

Окрім пектинових сполук, у яблуках природою зібрані вітаміни, органічні кислоти, ефірна олія, дубильні речовини. Тільки цукрів (глюкози, фруктози, сахарози) міститься до 16%.

А щодо мінеральних речовин, то їх і перелічити неможливо: натрій, калій, кальцій, магній, фосфор, залізо, мідь, марганець, цинк, йод тощо. Ось чому яблука особливо корисні особам, ослабленим після хвороби, з недугами серцево-судинної системи, нирок.

Яблука необхідні також людям розумової праці, хворим на атеросклероз, особам із порушеннями обміну речовин. Яблучну дієту пропонують у разі надмірної маси тіла, для чого потрібно 1-2 рази на тиждень робити розвантажувальні дні, споживаючи 1,5-2 кг яблук.
Народна ж медицина яблучним відварам приписує властивість діяти пом’якшувально на кашель та хрипоту – особливо, якщо вона застудного походження і супроводжується підвищенням температури тіла. Два соковитих яблука нарізають шматочками, кладуть у чайник, заливають окропом і дають настоятись 10 хвилин.

Для виведення бородавок треба свіжим зрізом яблука потерти їх протягом кількох хвилин.

Робити це слід 5-6 разів на день. І за 2-3 тижні бородавки зникнуть. Натерті яблука прикладають до тріщин на сосках жінки, яка годує немовля груддю.

Ось які це незвичайні дари, якими наділила людину природа.

Back to top button