день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Вивчення другої мови може затримати старіння мозку

Вивчення другої мови може підвищити навички мислення, поліпшити психічний стан, спритність і затримати старіння мозку.
На думку вчених Единбурзького університету, які проводили дослідження, до вивчення мов меншин необхідно заохочувати в школах і університетах, пише The Independent.

Дослідження показали, що діти і дорослі, які навчаються говорити іншою мовою, отримують плюси від додаткових зусиль, необхідних для обробки словників і граматичних правил.

“Часто батьки намагаються менше говорити зі своїми дітьми на мовах меншин через відсутність корисності. Багато людей до сих пір думають, що мова меншини змушує дітей плутати слова і ставить їх у невигідне становище в школі”, – зазначає Антонелла Сорас з Единбурзького університету.

При цьому вона уточнює, що численні дослідженя показують: відмінності, які існують між одномовними і двомовними дітьми, майже завжди на користь білінгвів.

“Двомовні діти, як правило мають підвищений потенціал мови, краще розуміння чужої точки зору, і більше розумової гнучкості в роботі зі складними ситуаціями”, – пояснює Сорас.

Багато цих позитивних моментів спостерігаються і у дорослих, які говорять на двох мовах, або вивчають другу мову.

Дослідження острові Скай показало, що вивчення тамтешніми літніми жителями інтенсивного курс гельської протягом п’яти годин в день призвело до поліпшень в їхніх розумових здібностях.

“Вони не знали ні слова по-гельськи. Ми протестували їх заздалегідь і після тижня дуже інтенсивного курсу… Коли ми порівняли їх з іншими активними пенсіонерами, які вивчали щось інше, ми побачили, що у тих, хто вивчали мовний курс, мозок реагує активніше”, – розповіла Сорас.

Інші дослідження показали, що симптоми деяких видів недоумства у літніх людей, які говорять двома мовали, з’являються на чотири чи п’ять років пізніше, ніж у одномовних людей.

Згідно з однією з теорій: двомовні люди похилого віку мають більші “когнітивні резерви”, які затримують початок старіння в мозку.