Анонс

Вивчати кіно з DOCU/СТАРТ: освітній курс для дітей

Кінофестиваль Docudays UA запрошує підлітків 14-16 років до участі у новій навчальній програмі про документальне кіно DOCU/СТАРТ.

Чим відрізняється документальне кіно від ігрового? Чи можна вважати стрими, ефіри й тіктоки документальними жанрами? Кіно інформує нас чи маніпулює нами? Хто такий «герой» фільму та як його обрати? Чи є у фільмів структура? Які існують кінопрофесії? Та з чого почати, якщо справді закортіло зняти документальну стрічку? Ми шукатимемо відповіді на такі запитання.

DOCU/СТАРТ – це гайд з кінопрофесій, кіножанрів та кіномайданчиків. Він також стане місцем обговорення та перегляду найкращих фільмів з фестивальної кінопрограми DOCU/ЮНІСТЬ попередніх років. І простором, де підлітки будуть навчатися аналізувати кіно та власне життя.

Навчання відбувається офлайн, у м. Київ, та є безкоштовним. Відбір учасників та учасниць — на конкурсній основі.

Курс допоможе:

 • Познайомитися з природою та історією документального кіно;
 • Перейти від висловлювання суб’єктивних вражень про фільм до його аналізу;
 • Приміряти на себе кінопрофесії;
 • Розвинути емпатію, чутливість, цікавість до життя та історій інших;
 • Намалювати дорожню мапу процесу виробництва документального фільму.

Менторкою DOCU/СТАРТ стане Марина Нікольчева — молода українська інді-режисерка та досвідчена викладачка. Марина є керівницею та викладачкою Shcrab Visual Arts School, менторкою школи дизайну School of Visual Communication. Викладала візуальне мистецтво в Індії, довгий час співпрацювала з проєктом «Майбутні».

«Під час навчання, ми спробуємо зрозуміти навіщо люди взагалі створюють документальні фільми — тобто систематично ганяються з камерою за реальними людьми. Поговоримо про те, як вони це роблять. І спробуємо з’ясувати, яку цінність дає свідоме занурення у чуже життя. 

Курс може стати хорошим трампліном для молодих людей, які бачать своє майбутнє у кіноіндустрії або культурі. А також розрадою для дітей, які задаються питаннями “чому мене ніхто не розуміє?” або “чому (всі) люди люблять засуджувати (мене)?”», — коментує Марина.

Що потрібно, аби долучитися:

 • Вік: 14–16 років
 • Цікавість до документального кіно
 • Можливість бути присутнім/присутньою на всіх заняттях програми (офлайн, м. Київ)
 • Готовність брати участь у практичних заняттях та групових проєктах
 • Дозвіл батьків на участь у програмі
 • Заповнити форму: https://bit.ly/docu-start-2022

Дедлайн для подання заявок: 10 березня 2022 року (включно).

Оголошення результатів конкурсного відбору учасників/-ць: 17 березня.

Навчання: 27–31 березня, з 11:00 по 13:00. Навчання відбуватиметься в інклюзивному просторі Бібліотеки ім. Валі Котика, що за адресою: м. Київ, Поділ, вул. Межигірська, 25.

Більше про програму читайте за посиланням: https://bit.ly/docu-start.

Щоб подати свою кандидатуру, до 10 березня заповнюйте аплікаційну форму: https://bit.ly/docu-start-2022.

Можливість DOCU/СТАРТ є частиною програми DOCU/ТАБІР 19 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Більше про фестиваль читайте на сайті docudays.ua

 

Back to top button