Вища освітаВища освіта за кордоном

Вища освіти в Марокко

Уся система вищої освіти Марокко представлена державними та приватними вищими навчальними закладами. Незважаючи на те, що місцеві вузи випускають досить значну кількість студентів щорічно, відсоток охоплення населення можливістю отримати вищу освіту невеликий і складає трохи більше десяти відсотків. Для того, щоб поступити в університет, потрібно мати ступінь бакалавра. Для того, щоб вступити в технічний вуз, потрібно здати спеціалізовані тести.

Університет Al Akhawayn
Університет Al Akhawayn
Найбільш перспективними і розвинутими галузями в країні є такі, як бізнес, техніка і медицина. Саме тому дані сфери в університетах вивчаються найбільш активно. Серйозним плюсом вищої освіти в Марокко є те, що тут стрімко зростає використання нових інформаційних технологій в процесі навчання. Крім того, багато марокканські університети ведуть активну співпрацю з провідними вищими навчальними закладами Європи та Канади.

При вступі в один з університетів Марокко, бажано вибирати державні навчальні заклади. Пов’язано це з тим, що в багатьох приватних вузах відзначений низький рівень викладання через підбір некваліфікованого персоналу, поганого матеріального забезпечення всього навчального процесу. Дана ж проблема стосується багатьох сільських навчальних закладів, які в основному представлені школами.

Серед проблем вищої освіти в Марокко слід відзначити такі, як відтік в інші держави висококваліфікованих вітчизняних фахівців, що сприяє зниженню рівня освіти в країні. Саме тому уряд намагається активно сприяти вищим навчальним закладам, виділяючи суттєве фінансування і продумуючи нові реформи таким чином, щоб ефективно знизити загальний відсоток неписьменності як серед місцевого населення, так і серед приїжджих фахівців. Організовуються спеціальні програми, спрямовані на ліквідацію неписьменності, які розробляються співробітниками ЮНІСЕФ та ЮСАІД, ці ж структури виробляють і підготовку вчителів, викладачів.

У зв’язку зі складною ситуацій в країні вступити в один із марокканських вузів нескладно, так як сюди активно приймають і залучають іноземних фахівців, щоб вони вносили свій внесок у ліквідацію неписьменності і сприяли розвитку, процвітанню країни. Тому тим, хто хоче вивчити бізнес, медицину чи техніку і піклується не стільки про престиж диплому, скільки про власні знання, навчання в марокканському вузі може дати багато.

Для того, щоб стати студентом одного з вузів, необхідно надати до адміністрації університету стандартний пакет документів, а також добре знати арабську або англійську мови. Викладання на іноземних мовах тут ведеться досить рідко, тому краще всього вчитися на звичайній програмі. Крім того, знання мови знадобиться і в спілкуванні з місцевим населенням, уникнути чого під час проживання на території країни не вдасться. Також потрібно пам’ятати про звичаї і моралі жителів країни, що передбачає дотримання певних правил.