Вища освітаВища освіта за кордоном

Вища освіта в Словенії

Вища освіта за кордоном сьогодні цінується дуже високо, оскільки надає можливість не тільки отримати хороший і престижний диплом, але й займатися за якісними програмами та курсами, відкриваючи свої можливості і отримуючи глибокі знання з обраної спеціальності. Як правило, найбільшою популярністю серед абітурієнтів користуються такі країни, як США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Польща, Чехія і т.д. Але далеко не всі абітурієнти можуть вступити в кращі університети світу і оплачувати навчання та проживання в країні. Крім того, багато хто вибирає країну навчання не тільки у відповідності з наявністю потрібних навчальних закладів, але й просто по особистим перевагам.

Все більш популярною серед молоді стає Словенія – одна з найкрасивіших країн, здатна вразити своєю культурою і природою.

Навчання проводиться в державних вищих навчальних закладах: університетах, факультетах, академіях мистецтв, високих професійних школах, а також у самостійних вищих навчальних закладах. У Словенії університети (державні вищі навчальні заклади) знаходяться в Любляні, Маріборі, Копрі і в місті Нова Горіца. Найбільшим університетом з великими і багаторічними традиціями, є Люблянський університет, який був відкритий в 1919 р.

Існує два терміни для подання заявок – весняний та осінній.

Якщо після закінчення осіннього терміну залишаються вільні місця, то кандидат може записатися в третьому терміні (до 10 жовтня). Запис здійснюється на обрані факультети. При обмеженій кількості місць враховується результат середньої школи (3 і 4 рік навчання і випускні іспити, іспити по спеціальності або випускні іспити), якщо навчання вимагає певних здібностей, то враховується результат їх перевірки. Навчальний рік триває з 1 жовтня по 30 вересня.

Головна будівля Люблянського університету
Головна будівля Люблянського університету
Для громадян держав, які не є членами Євросоюзу, як правило, оголошуються додаткові 5% навчальних місць, враховуючи кількість навчальних місць для громадян РС і громадян держав – членів ЄС.

Іноземці, громадяни держав, які не є членами ЄС, оплачують навчання, крім випадків, коли:
– Це визначено міждержавними або міжнародними угодами та договорами;
– Ви отримуєте стипендію Міністерства вищої освіти або від його уповноваженого виконавця з видачі стипендії;
– Ви – студент по лінії обміну між вищими навчальними закладами за програмою «Erasmus»;
– Ви – іноземний громадянин з постійним місцем проживання в Республіці Словенія і є (чи ваші батьки або опікуни) платником податку в Республіці Словенія.

Рівнів навчання у вузах всього два – академічний та професійно орієнтована програма. Перша програма навчання передбачає підготовку студентів для подальшої роботи у сфері академічних досліджень. Друга програма призначена для навчання фахівців з упором на практику. Саме тому відразу бажано вирішити, яка саме діяльність цікавить студента і готуватися на потрібній програмі.

Все навчання організоване на двох основних рівнях. Перший передбачає отримання диплома першої категорії, другий – або диплома спеціаліста другого ступеня, або ж наукового ступеня доктора наук. Кожна професійно орієнтована програма в середньому триває близько трьох-чотирьох років і закінчується здачею випускних іспитів, захистом диплома. Тривалість академічної програми становить чотири-шість років.

Всі випускники, які мають дипломи першого ступеня, мають право на відвідування подальшої програми навчання, призначеної для фахівців. Таке навчання триває 2 роки, закінчуючись захистом кандидатської дисертації. Після отримання диплома кандидата наук кожен фахівець володіє правом на отримання ступеня доктора наук.

Back to top button