Вища освітаВища освіта за кордоном

Вища освіта в Пакистані

Вища освіта в Пакистані сьогодні знаходиться в досить складному становищі, але з кожним роком ситуація стає все більш позитивною. Так, основною проблемою тут є те, що можливість навчатися у вищих навчальних закладах мають тільки деякі представники місцевого населення. Наприклад, у 2004 році тільки три відсотки пакистанців були зарахованими на навчання у вузи, але в 2009 році ця цифра вже досягла п’яти відсотків.

Університет Карачі (англ. University of Karachi) є найбільшим університетом в Пакистані, там навчаються 24 000 студентів. При університеті діє астрономічна обсерваторія — Карачинська університетська обсерваторія.
Університет Карачі (англ. University of Karachi) є найбільшим університетом в Пакистані, там навчаються 24 000 студентів. При університеті діє астрономічна обсерваторія — Карачинська університетська обсерваторія.
Всі студенти мають право на відвідування коледжу або університету з метою отримання ступеня бакалавра мистецтв, наук або ступінь в сфері комерції й ділового адміністрування. Для того, щоб успішно закінчити вуз, потрібно навчатися протягом двох років і вивчати кілька факультативів (математика, хімія, статистика, економіка), а також обов’язкові предмети (нерідко це англійська мова). Для того, щоб отримати диплом бакалавра з відзнакою, потрібно вчитися протягом трьох-чотирьох років.

Після того, як був отриманий сертифікат HSC, студент може почати вивчати машинобудування, медицину, стоматологію, ветеринарію, юриспруденцію, архітектуру і т.д. Дані спеціальності припускають навчання протягом 4-5 років. Для того ж, щоб отримати звання бакалавра у сфері технологій, студенту доведеться провчитися три роки, після чого отримати диплом. Далі необхідно навчання ще протягом чотирьох років по технічній програмі. Тільки після цього випускник може працювати за фахом і здійснювати найрізноманітніші завдання, в залежності від обраної сфери – як будувати дороги, так і створювати проект кафе , ресторану, житлових будівель і т.д. Незважаючи на технічну спрямованість, у вузах Пакистану можна отримати і вчений ступінь доктора з філософії в тих чи інших областях.

Пакистанськими університетами випускається більше мільйона випускників щорічно. Сьогодні уряд планує витрачати більше мільярда на підтримку вищої освіти впродовж найближчих декількох років. Саме тому багато фахівців припускають, що в майбутньому пакистанські вищі навчальні заклади стануть все більш популярними і серед іноземних студентів, особливо враховуючи прекрасну навчальну базу і високий рівень викладання.

Для тих, хто планує вступати в один з пакистанських вузів, може стати серйозною проблемою нерівність статей. Так, під час отримання освіти є серйозні відмінності між чоловіками і жінками. Співвідношення жінок і чоловіків при отриманні як початкової, так і університетської освіти показує, що тут практично скрізь навчаються виключно чоловіки. Жінки в вузах є, швидше, винятком, ніж правилом. Але протягом останніх років, згідно з дослідженнями, поступово нерівність скорочується і кількість студентів жінок постійно зростає, що говорить уже про наявність тенденції.

Багато з вузів Пакистану входять в рейтинг кращих навчальних закладів світу. І, хоч вони і не знаходяться на перших рядках, це все одно говорить про прекрасний рівень освіти.