Вища освітаВища освіта за кордоном

Вища освіта в Мексиці

Вища освіта в Мексиці є не така приваблива для більшості іноземних студентів, як навчання в країнах Європи, США або Канаді. Тим не менше, і тут реформи в сфері освіти поступово підвищують рівень навчання, надаючи студентам все більше можливостей. Сьогодні у вузах країни навчається більше мільйона студентів, що абсолютно не задовольняє потреби ринку праці у фахівцях, що володіють вищою освітою. Тому, відучившись в одному з університетів, іноземні фахівці мають прекрасну можливість знайти гідну роботу і побудувати кар’єру. Особливо недолік відчувається в сфері точних наук, нових інформаційних технологій і т.д.

Найбільший вищий навчальний заклад країни - Мексиканський національний автономний університет
Найбільший вищий навчальний заклад країни – Мексиканський національний автономний університет

Вища освіта в країні повністю платна, тому вона доступна винятково дітям із заможних сімей. Єдиний критерій під час вступу в державний навчальний заклад – рівень знань абітурієнта. У процесі навчання учні проходять предмети, які готують їх до подальшого навчання в університеті.

Протягом навчання в університеті студент має право зупинити навчання на рівні ліценсіата, що відповідає бакалавру, або продовжити навчання вже в магістратурі. Але необхідно знати, що отримання диплома в обох випадках випускникові не дає звання ліценсіата або магістра. З тим, щоб отримати це звання, випускник повинен самостійно або в групі здійснити практичне або наукове дослідження, а потім надати в друкованому вигляді роботу в раді факультету.

Мексиканські університети, крім фахівців, які отримують вищу освіту, також готують кадри середньотехнічної ланки. Після складання випускних іспитів студенти можуть отримати ступінь бакалавра. З тим, щоб отримати документ про закінчену вищу освіту, необхідно пройти додаткові курси навчання з подальшим захистом диплома для звання магістра. Це допоможе продовжити наукову кар’єру, отримати наступну вчену ступінь або звання.

Найбільший вищий навчальний заклад країни – Мексиканський національний автономний університет, що знаходиться в столиці. Тут студентам запропоновано навчання не тільки в самому університеті, також є два десятки факультетів, більше десятка науково-дослідних інститутів, стільки ж різних підготовчих коледжів і т.д.

Провідними мексиканськими ВНЗ є також Політехнічний Національний інститут – Instituto Politecnico Nacional, Національний педагогічний університет – Universidad Pedagogica Nacional, Ібероамериканський університет – Universidad Iberoamericana, Мексиканський коледж – Colegio de Mexico, Університет Ла Сайе – Universidad la Salle, Автономний університет метрополії – Universidad Autonoma Metropolitana, а також Автономні університети штатів.

Всі вищі навчальні заклади Мексики об’єднані в Національну асоціацію. Велика частина вузів – члени міжнародних університетських спілок, тому студенти можуть розраховувати на можливість стажуватися за кордоном, брати участь у різних програмах обміну, міжнародних конференціях та інших заходах, що істотно підвищує рівень освіти.

Back to top button