Вища освітаВища освіта за кордоном

Вища освіта в Малайзії

Університет Малайя
Університет Малайя
Система освіти в Малайзії трохи відрізняється від загальноприйнятої. Так, після того, як закінчив школу, школяр може вибирати – чи витратити йому ще 2 роки і отримати додаткову освіту в рамках підготовки до вступу у вищий навчальний заклад, або отримати атестат зрілості. Для продовження навчання необхідно скласти іспити. Курс ділиться на дві основні частини.

Альтернативним варіантом є отримання атестата зрілості, який передбачає здачу більш легкого і простого іспиту. Деякі школярі вважають за краще проходити підготовку до вступу до вузу в приватних коледжах, де у них є можливість навчатися за програмою британського А-рівня, еквіваленту канадської чи австралійської національних систем.

Вищу освіту субсидує уряд. Обов’язковою умовою для вступу в будь-який вуз є здача іспиту або наявність атестата зрілості. Важливо те, що численні зарубіжні університети мають свої власні представництва в Малайзії, тому тут можна отримати не менше якісну освіту, ніж у країнах Європи, Австралії, США і т.д.

Десятиліття тому уряд дуже серйозно зайнялося питанням поліпшення якості вищої освіти, були залучені вчені в галузі медицини, фармакології, техніки і напівпровідникової технології. Тому дані сфери тут дуже добре розвинені, є серйозна база, якісні освітні програми.

У Малайзії вищу освіту можна отримати не тільки в університеті, а ще у так званих ICSA. Це політехнічні інститути, які пропонують трирічну освіту або дворічне навчання. Щорічно місцеві університети випускають близько 20 тисяч кваліфікованих фахівців в самих різних областях.

Крім звичайних навчальних закладів, в Малайзії є ціла система ісламських релігійних шкіл. Є як початкові та середні школи, так і спеціальні. В них студентів навчають арабської мови, мусульманської історії. Дані школи все ще функціонують в державі, але в них, як правило, навчаються діти з сільської місцевості, так як результати навчання не приймаються в більшості вищих навчальних закладів під час вступу, і після таких шкіл продовжити навчання можна тільки в Єгипті або Пакистані.

Існує тут і система китайських шкіл. Незалежні китайські школи практично повністю фінансуються китайської громадою. Після закінчення такої школи діти повинні здати тест, який включає питання з природничих наук (хімія, біологія і фізика), математики, бухгалтерського обліку, інших предметів. Результати цього тесту можуть бути визнані в якості вступних іспитів для вузів таких країн, як Китай, Тайвань, Австралія, Сингапур. Але вони є неліквідними під час вступу в жоден з Малазійських університетів. Тому школярам, який закінчує китайські школи, в якості альтернативи пропонують також здати окремі іспити. Це надає набагато більшу кількість можливостей і не обмежує у виборі під час визначення, до якого вузу збирається вступати абітурієнт.