Вища освітаВища освіта за кордоном

Вища освіта в Литві

Отримання вищої освіти за кордоном стає все більш пріоритетним для багатьох студентів, що бажають реалізувати свої здібності і отримати хороші знання для побудови гідної кар’єри. Найбільшою популярністю користуються Великобританія, Франція, США, Канада, Польща, Чехія, Німеччина . Але протягом останніх років багато студентів вибирають і такі країни, як Литва, Латвія, Норвегія, Швейцарія.

У Литві на сьогоднішній день існує два основних типи вищих навчальних закладів – це колегії та університети.

Університетом називається вищий навчальний заклад, де переважають університетські програми, здійснюються наукові дослідження, є програми магістратури та докторантури, постійно підвищується творчий і професійний рівень студентів. Виконує всі зазначені функції вуз може мати статус університету і в тому випадку, коли в його назві саме слово «університет» відсутня. Також статус університетів є у академій.

Вільнюський університет — найдавніший і найбільший вищий навчальний заклад Литви у Вільнюсі, великий науковий центр.
Вільнюський університет — найдавніший і найбільший вищий навчальний заклад Литви у Вільнюсі, великий науковий центр.
Колегією називається вуз, де більшу частину займають програми неуніверситетські. Тут часто проводять прикладні наукові дослідження, актуальне професійне мистецтво і прикладна наукова діяльність. При цьому назва колегії не повинна включати слова «академія» і «університет». Тут готують фахівців-практиків.

Досить часто програми колегій включають навчальні курси, групи курсів, узгоджені з університетами, які відповідають основним університетськими програмами. Колегії можуть володіти правом організації відділень основних університетських програм. У такому випадку на курсі повинні викладати особи, що володіють вченими ступенями – як мінімум 50% викладацького складу.

В академіях і університетах є три ступені навчання. Перша – це базовий рівень, по закінченні якого випускник отримує кваліфікаційний ступінь бакалавра або професійну кваліфікацію, еквівалентну даного ступеня, що прямо залежить від конкретного навчального плану. Спеціальні професійні програми та магістратура – друга ступінь. Після закінчення навчання випускники отримують кваліфікаційний ступінь магістра або більш високу професійну кваліфікацію фахівця.

Третю ступінь навчання у вузах складають художня аспірантура і докторантура, які обов’язково повинні завершитися захистом дисертації, а після – присвоєнням наукового ступеня доктора. Дана щабель призначена для ефективної підготовки хороших дослідників, викладачів вузів. Після закінчення магістратури в докторантурі необхідно провчитися на протязі 2-3 років, але не більше трьох років. Тривалість навчання в художній аспірантурі становить не більше двох років.

Литовська освіта відрізняється різноманітністю різних програм і курсів, факультетів та спеціальностей, тому як для литовців, так і для іноземців місцеві вузи є прекрасною можливістю навчитися улюбленій справі.

Back to top button