Вища освіта в Кенії
Рівень освіти дуже сильно відрізняється в різних країнах світу. Як правило, саме від рівня освіти залежать благополуччя країни, матеріальний рівень населення, багато аспектів політичної та економічної сфер, наука і т.д. Тому уряд кожної держави намагається зробити все можливе, щоб покращувати шкільну і вищу освіту, надавати можливість вчитися всім громадянам. Досить відсталими в плані освіти вважаються країни Африки, але і тут постійно відбуваються позитивні зміни.
Кенія є однією з найбільш розвинених країн на континенті, тут на непоганому рівні знаходиться як початкова, так і вища освіта. Початкова освіта починається у віці 6-7 років, до цього кожна дитина повинна на протязі одного року відвідувати дитячий садок. У школах навчальний рік починається в січні і триває до листопада. Протягом навчального року у школярів є канікули в грудні, квітні та серпні. По закінченні кожного класу учні повинні складати іспити, після чого переводяться в наступний клас. В іншому випадку – залишаються ще на рік навчання в тому ж класі.
Всі середні школи в країні поділяються на три основні групи – це приватні, державні і церковні. Приватні школи мають дуже високу оплату, тому туди надходять тільки діти батьків, що володіють високим достатком і бажають дати своїм чадам якісну і престижну освіту. Державні звичайні школи приймають учнів з високим середнім балом. Для тих, хто навчався у перші роки в школі не дуже добре, працюють церковні школи. Вони не отримують повне фінансування з державного фонду. У коледжах і повних середніх школах студенти отримують якісну бізнес-освіту, вивчають діловодство, бухгалтерію, дизайн, іноземні мови, навчаються комп’ютерній грамотності.

Вибираючи ВНЗ, кожен студент повинен звертати увагу, до якої категорії відноситься університет. Це в майбутньому може серйозно вплинути як на сам процес здобуття освіти, так і на можливість знайти роботу за фахом. Найбільш престижними вважаються вузи першої категорії, які надають максимально якісну освіту, але й вступити в них складніше. Найбільше шансів у тих, хто навчався в приватній школі, так як такі установи забезпечують більш високий рівень знань і стають певною гарантією. Для іноземних студентів умови вступу практично аналогічні, тому складнощів при прийомі до ВНЗ виникнути не повинно.