Вища освітаВища освіта за кордоном

Вища освіта в Кенії

Рівень освіти дуже сильно відрізняється в різних країнах світу. Як правило, саме від рівня освіти залежать благополуччя країни, матеріальний рівень населення, багато аспектів політичної та економічної сфер, наука і т.д. Тому уряд кожної держави намагається зробити все можливе, щоб покращувати шкільну і вищу освіту, надавати можливість вчитися всім громадянам. Досить відсталими в плані освіти вважаються країни Африки, але і тут постійно відбуваються позитивні зміни.

Кенія є однією з найбільш розвинених країн на континенті, тут на непоганому рівні знаходиться як початкова, так і вища освіта. Початкова освіта починається у віці 6-7 років, до цього кожна дитина повинна на протязі одного року відвідувати дитячий садок. У школах навчальний рік починається в січні і триває до листопада. Протягом навчального року у школярів є канікули в грудні, квітні та серпні. По закінченні кожного класу учні повинні складати іспити, після чого переводяться в наступний клас. В іншому випадку – залишаються ще на рік навчання в тому ж класі.

Всі середні школи в країні поділяються на три основні групи – це приватні, державні і церковні. Приватні школи мають дуже високу оплату, тому туди надходять тільки діти батьків, що володіють високим достатком і бажають дати своїм чадам якісну і престижну освіту. Державні звичайні школи приймають учнів з високим середнім балом. Для тих, хто навчався у перші роки в школі не дуже добре, працюють церковні школи. Вони не отримують повне фінансування з державного фонду. У коледжах і повних середніх школах студенти отримують якісну бізнес-освіту, вивчають діловодство, бухгалтерію, дизайн, іноземні мови, навчаються комп’ютерній грамотності.

Університет Найробі  є найбільшим університетом в Кенії
Університет Найробі є найбільшим університетом в Кенії
На сьогоднішній день в Кенії налічується близько 30 університетів. Лише 7 з них – державні, всі інші зосереджені в приватних руках. Всі приватні університети діляться на три основні категорії – вузи, які отримали акредитацію від Комісії з вищої освіти; вузи, засновані до того, як була створена Комісія з Вищій освіті; вузи, які отримали право надавати освіту на основі тимчасового дозволу. Вакансії в освіті в будь-якому з вузів представлені у великій кількості, тому при наявності знань кожен студент може розраховувати на навчання за обраною спеціальністю на тому чи іншому факультеті.

Вибираючи ВНЗ, кожен студент повинен звертати увагу, до якої категорії відноситься університет. Це в майбутньому може серйозно вплинути як на сам процес здобуття освіти, так і на можливість знайти роботу за фахом. Найбільш престижними вважаються вузи першої категорії, які надають максимально якісну освіту, але й вступити в них складніше. Найбільше шансів у тих, хто навчався в приватній школі, так як такі установи забезпечують більш високий рівень знань і стають певною гарантією. Для іноземних студентів умови вступу практично аналогічні, тому складнощів при прийомі до ВНЗ виникнути не повинно.

Back to top button