Виповнюється 140 років від дня народження автора українського Тризуба Василя Кричевського

Він народився 31 грудня 1872 року (за старим стилем) у селі Ворожба на Полтавщині.
Побіч малярства, в якому Василь Кричевський був типовим представником ліричного “українського імпресіонізму”, графіки, де він пов’язував сучасність із здобутками книжкових прикрас 17-18 століть, Кричевський став ще й творцем нового українського стилю в архітектурі.
Але для українців він, насамперед, творець герба-Тризуба.
Напередодні цієї дати у селищі Опішня (Зіньківський район Полтавської області) відкрили музей мистецької родини Кричевських, патріархом якої був цей відомий архітектор живописець і графік Василь Кричевський.
Саме йому в 1918 році голова Центральної Ради Михайло Грушевський доручив розробити державну символіку і цього ж року офіційним гербом України затвердили Тризуб київського князя Володимира, автором проектів якого був Кричевський.
Будівлю ж у Опішні, де віднині розташується музей Кричевських, побудував сам Василь Кричевський. Раніше вона мала назву “Опішнянський гончарний показовий пункт Полтавського губернського земства”. Протягом 1902-1919 років митець жив в Опішному. Він залучав опішнянських гончарів до оздоблення проектованих ним будівель.
З нагоди 140-річчя від дня народження Василя Кричевського, в рамках відзначення свята в Опішні, відкрили виставку художніх творів родини Кричевських, які передали музею-заповіднику спадкоємці Василя Кричевського зі США.
Також присутні ознайомилися з родинними документами та фото родини Кричевських. Презентовано було новий документальний фільм “Третій вимір Василя Кричевського”, який підготував Благодійний Фонд “Дар”.