Головне

Вийшла операційна система Debian 7.0

Вийшла операційна система Debian 7.0
Вийшла операційна система Debian 7.0
Розробники операційної системи Debian Linux сьогодні повідомили про вихід сьомої стабільної версії Debian Wheezy 7.0, де була покращена підтримка мультіархітектурності і додані нові інструменти для розгортання приватних обчислювальних хмар. Крім того, в новинці був перероблений інсталятор операційної системи і додані нові мультимедійні кодеки в основні репозиторії, що позбавляє користувачів від необхідності роботи з репозиторіями третіх постачальників.

Однією з головних новинок Debian 7.0 стала мультіархітектурність, за допомогою якої користувачі можуть встановлювати пакети для різних процесорних архітектур на одній і тій же машині. Тобто, тепер можна в рамках однієї операційної системи встановлювати як 32 -, так і 64-бітові пакети програмного забезпечення та всі відповідні файлові залежності будуть дозволені автоматично. Ще однією новинкою ОС стала підтримка голосового інсталятора, призначеного для людей з обмеженими можливостями. Звичайний інсталятор також тепер підтримує 73 мови.

Ще однією новинкою ОС стала підтримка захищеної технології завантаження UEFI для нових 64-бітових комп’ютерів.

Традиційно, Debian відрізняється широким спектром підтримуваного софту, так в новій версії операційної системи присутня майже 36000 програмних пакетів, в тому числі Apache 2.2.22, LibreOffice 4.7.2, MySQL 5.5.30, PHP 5.4.4, Perl 5.14.2, PostgreSQL 9.1 та інші.

Додатково до цього, операційна система тепер може працювати з ще більшим кількістю процесорних архітектур: 32-bit PC / Intel IA-32 (i386), 64-bit PC / Intel EM64T / x86-64 (amd64), Motorola / IBM PowerPC (powerpc ), Sun / Oracle SPARC (sparc), MIPS (mips (big-endian) and mipsel (little-endian)), Intel Itanium (ia64), IBM S/390 (31-bit s390 and 64-bit s390x) і ARM EABI

Back to top button