Головне

Вийшла бета-версія Windows 8.1

Вийшла бета-версія Windows 8.1
Вийшла бета-версія Windows 8.1
Корпорація Microsoft випустила бета-версію операційної системи Windows 8.1. Про нововведення в ОС Microsoft розповіла на конференції для розробників Build, яка відкрилася в середу, 26 червня в Сан-Франциско. Відеотрансляція конференції ведеться на сайті компанії.

Windows 8.1 являє собою оновлення для операційної системи Windows 8 і містить функції, яких немає у «вісімці». Так, в новій системі на панель задач робочого столу повернулася кнопка «Пуск», на відсутність якої скаржилися багато користувачів Windows 8.

Кнопка «Пуск», проте, працює не так, як в Windows 7 і більш ранніх версіях ОС. Натиснувши на кнопку, користувач не побачить меню «Пуск». Замість цього, в залежності від налаштувань системи, відкриється або екран «Пуск» з «живими плитками», або список всіх встановлених на комп’ютер програм.

У Windows 8.1 можна пропускати екран «Пуск» при запуску системи, потрапляючи відразу на робочий стіл. У Windows 8, нагадаємо, спочатку завантажувався екран «Пуск», і лише звідти користувач міг перейти на робочий стіл. Фоновим малюнком на екрані «Пуск» тепер можуть бути «живі шпалери» або шпалери робочого столу.

Microsoft допрацювала функцію пошуку. Тепер з її допомогою можна знаходити не тільки файли і програми на комп’ютері, але і шукати інформацію в інтернеті через пошуковик Bing. Підтримується також пошук в SkyDrive і в додатках, якщо розробники програми дозволили це.

«Живі плитки» в Windows 8.1 можуть бути чотирьох, а не двох, як в Windows 8, розмірів. Ними стало зручніше управляти: тепер «плитки» можна перетягувати з одного місця на інше групами, а не окремо. На одному екрані тепер дозволяється відкривати до чотирьох Metro-додатків одночасно, причому розміри вікон додатків можна міняти.

Завантажити систему можна на сайті Microsoft або через магазин Windows Store.

Компанія відзначає, що ОС є «попередньою версією» Windows 8.1 і радить встановлювати її тільки «досвідченим користувачам». Системні вимоги Windows 8.1 збігаються з вимогами Windows 8.

Через бета-статус нову систему можуть безкоштовно спробувати не тільки користувачі Windows 8 і Windows RT, а й ті, хто працює з Windows 7, Vista і Windows XP. Збереження особистих файлів, однак, Microsoft гарантує тільки на «сімці» і «вісімці».

Windows 8 вийшла в жовтні 2012 року. За перші півроку було продано сто мільйонів ліцензій на ОС. Таким же тиражем за шість місяців розійшлася і попередниця «вісімки» – Windows 7. Особливості Windows 8 – здатність працювати на комп’ютерах і на планшетах і наявність двох інтерфейсів: робочого столу і екрану «Пуск».

Back to top button