Учительська

Виховання по-китайськи

Виховання по-китайськи
Виховання по-китайськи

Чиновники від освіти в КНР змушені реагувати на стурбованість громадськості у зв’язку з непоодинокими випадками жорстокого поводження з дітьми в навчальних закладах.

У неділю місцеві ЗМІ повідомили про те, що управління освіти в північно-східній провінції Шеньсі попередило вчителів про неприпустимість застосування “неналежних методів виховання”.

Попередження послідувало за випадком, який стався 10 грудня в початковій школі м. Анькан, де молода вчителька вирішила покарати підопічного за незроблене домашнє завдання з математики, наказавши однокласникам смикати того і бити по вухах. Унаслідок, після екзекуції – в класі навчається 50 осіб – нещасне дитя потрапило до лікарні з фізичними травмами і серйозним душевним потрясінням. Ло Ялі 22 років була звільнена, хоча і запропонувала сплатити лікування учневі. При цьому бабуся постраждалого хлопчика заявила журналістам, що якби внука покарала вчителька, вона могла б це зрозуміти і пробачити, але те, що “його били 50 осіб один за іншим, цього так залишати не можна”. Жінка прочитала в щоденнику хлопчика, що людина з сильнішою самооцінкою і характером, ніж у нього, подумала б у такій ситуації про самогубство.

“Випадок цей одиничний, проте це дуже поганий урок, з якого варто зробити серйозні висновки”, – говориться в розісланому в усі школи провінції циркулярі.

Цей випадок – не перший, який викликав широкий резонанс у країні. Наприкінці жовтня блогосфера була приголомшена появою в мережі любительських фото, на яких вихователька дитячого садочка зі сміхом піднімає над землею хлопчика, який заливається від болю сльозами, а іншій дитині заклеїла рот скотчем. Справа відбувалася у м. Веньлін східної провінції Чжецзян. Поліція затримала Янь Яньхун, проте відпустила її без пред’явлення звинувачень.

2010 року співробітниця дитячого садочка зі східної провінції Цзянсу виховувала не в міру спритних підопічних гарячою праскою, прикладаючи її до личок малят. Садистка була засуджена до 10 днів виправних робіт і штрафу у розмірі 75 доларів. Суворо обійшлися з вихователькою дитсадочка південно-західної провінції Юньнань, яка 2009 року “з виховною метою” колола 63 дітям руки, сідниці і ступні порожнім шприцом; її засудили до 3 років позбавлення волі.

Відносна м’якість покарання неадекватним учителям частково пояснюється тим, що в Китаї століттями практикувалася філософія: “хорошу людину можна виховати лише за допомогою палиці”. Думка це глибоко укорінилася в свідомості жителів Піднебесної, проте останнім часом батьки все рідше готові миритися з жорсткістю щодо своїх дітей у навчальних закладах.

Back to top button