Здоров'яПсихологія

Вибачення важливі навіть для дітей, показало дослідження

У віці 6-7 років у дітей відбуваються зміни в когнітивному розвитку. Ймовірно, тому вони починають цінувати вибачення. Правда, після вибачень діти не починають відчувати себе краще. У дослідженні учасники з експериментатором будували вежі з пластикових стаканчиків.

Коли дитина майже закінчував свою вежу, дослідник просив позичити йому один стаканчик. Він забирав його, і вежа дитини руйнувалася. В одному випадку експериментатор вибачався, а в іншому – мовчки виходив з кімнати. Потім учасників запитували, як вони себе відчували. Добровольцям, перед якими вибачилися, було так само погано, як тим, хто не почув вибачень.

Потім у дітей дізнавалися, скільки наклейок вони готові віддати експериментатору. Учасники, які отримали вибачення, виявилися щедрішими. Судячи з усього, ці діти розуміли: експериментатор усвідомив свою провину. Мабуть, вони сподівалися, що він не вчинить так знову. Найкраще себе почували і найбільше наклейок погоджувалися віддати ті діти, перед якими не тільки вибачилися, а й допомогли заново побудувати вежу. Так, активні дії набагато ефективніше слів.

Шкільне життя

Back to top button