день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Вибачення важливі навіть для дітей, показало дослідження

У віці 6-7 років у дітей відбуваються зміни в когнітивному розвитку. Ймовірно, тому вони починають цінувати вибачення. Правда, після вибачень діти не починають відчувати себе краще. У дослідженні учасники з експериментатором будували вежі з пластикових стаканчиків.

Коли дитина майже закінчував свою вежу, дослідник просив позичити йому один стаканчик. Він забирав його, і вежа дитини руйнувалася. В одному випадку експериментатор вибачався, а в іншому – мовчки виходив з кімнати. Потім учасників запитували, як вони себе відчували. Добровольцям, перед якими вибачилися, було так само погано, як тим, хто не почув вибачень.

Потім у дітей дізнавалися, скільки наклейок вони готові віддати експериментатору. Учасники, які отримали вибачення, виявилися щедрішими. Судячи з усього, ці діти розуміли: експериментатор усвідомив свою провину. Мабуть, вони сподівалися, що він не вчинить так знову. Найкраще себе почували і найбільше наклейок погоджувалися віддати ті діти, перед якими не тільки вибачилися, а й допомогли заново побудувати вежу. Так, активні дії набагато ефективніше слів.

Шкільне життя