Вища освіта

Вступникам в медичні та педагогічні виші пропонують першочерговий вступ на бюджет за відпрацювання у селі

Вступникам в медичні та педагогічні виші пропонують першочерговий вступ на бюджет за відпрацювання в сільській місцевості за спеціальності.

Про це на засіданні Кабінету міністрів сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

“З 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників в медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. Якщо вони будуть укладати такий контракт, їхній результат (конкурсний бал) буде домножуватися на коефіцієнт 1,05, що дає вищі шанси для вступу на бюджет”, – сказала Гриневич

Крім того, за її словами, в цьому році зберігаються інші коефіцієнти для вступу на бюджет: сільський — 1,02, галузевий — 1,02, регіональний — 1,04.

Гриневич також повідомила, що з цього року впроваджується мінімальний конкурсний бал для вступу на низку спеціальностей.

“Цьогоріч впроваджено мінімальний загальний конкурсний бал 130 для вступу на спеціальності “Право”, “Публічне управління і адміністрування”, “Міжнародні відносини” , “Міжнародні економічні відносини”, “Міжнародне право”, “Фармація”, “Промислова фармація”, – сказала Гриневич.

Для вступу на спеціальності “Стоматологія”, “Медицина” та “Педіатрія” зберігається вимога мінімального балу в 150.

Back to top button