Здоров'яФізіологія

Вплив навколишніх людей визначає тривалість сну дитини

Якщо підліток страждає від безсоння, це результат не біологічних відхилень, а наслідок впливу батьків і ровесників. Прийнято вважати, концентрація мелатоніну – гормону сну – відповідає за режим cну.

Але Девід Маумі з Університету Цинциннаті закликає не списувати з рахунків соціальний фактор. Це показав аналіз даних приблизно 1000 школярів 12-15 років. У середньому підлітки спали менше, ніж у початковій школі (більше 9 годин проти максимум 8 годин). І винною цьому вплив оточуючих.

Діти, яких контролювали батьки, не стикалися з порушеннями біоритмів. Справа в тому, що старші чітко визначали час відходу до сну. Цей фактор був особливо важливий, коли дитина переходила в середню школу і навчальне навантаження зростало. Контроль допомагав правильно розподілити час між виконанням домашніх завдань і сном.

Аналогічно впливали друзі. Якщо приятелі добре вчилися, то вони виступали в ролі позитивного прикладу для підлітка. Він намагався заздалегідь виконати домашнє завдання, і у нього залишалося більше часу на сон. У цілому ж дівчатка частіше скаржилися на те, що не можуть швидко заснути або вчасно прокинутися. Чим довше діти сиділи за комп’ютером, тим менше часу вони витрачали на сон. А от телевізор, навпаки, давав тривалий, але тривожний сон.

Back to top button