Здоров'яПсихологія

Впевненість у собі визначає здатність справлятися зі стресом

Самооцінка частково впливає на те, як людина оговтується від травматичних подій, пише Live Science . Вчені зробили цей висновок, просканувавши мозок студентів до землетрусу, що стався в Японії в 2011 році. Після землетрусу сканування повторилося. Далі почався період спостережень, який показав, наскільки мозок людини пластичний.

Сканування, що проводилося відразу після катастрофи, виявило скорочення обсягу гіпокампу та орбітофронтальної кори. Через рік гіпокамп продовжував зменшуватися, а показники депресії і тривожності не покращали. Зате обсяг орбітофронтальної кори збільшився. І цей процес був пов’язаний з тим, наскільки впевненими почувалися люди відразу після землетрусу.

Структурні зміни в мозку, які відбуваються після травматичної події, динамічні, кажуть фахівці в особі Ацуси Секігуті. Ймовірно, люди з більш високою самооцінкою краще регулюють емоційний дистрес, що відбивається на змінах мозку. Ще належить з’ясувати, чи можна звернути назад зміни. Особлива сприйнятливість гіпокампу та орбітофронтальної кори до стресу пов’язана з тим, що обидві ці зони реагують на нейрохімічні з’єднання, пов’язані зі стресовим відповіддю. До таких сполук відносяться кортизол і норадреналін.

Back to top button