Здоров'я

Вперше за 40 років схвалено нові ліки від туберкульозу

Вперше за 40 років схвалено нові ліки від туберкульозу
Вперше за 40 років схвалено нові ліки від туберкульозу
Вперше з 1970 року експертна рада американського Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів (FDA) визнав ліки проти туберкульозу з множинною лікарською стійкістю ефективним і безпечним, повідомляє Bloomberg BusinessWeek.

Новий препарат під назвою bedaquiline (Sirturo) був розроблений компанією Johnson & Johnson. Механізм його дії кардинально відрізняється від механізму дії нині існуючих ліків – bedaquiline пригнічує вироблення енергії у мікобактерій туберкульозу.

За визнання bedaquiline ефективним експертна рада проголосувала одностайно. Препарат вже пройшов дві фази клінічних випробувань. У загальній складності пацієнти лікувалися bedaquiline в комплексі з іншими препаратами від 18 місяців до 2 років, а також тільки bedaquiline протягом 8 тижнів у першій фазі клінічних випробувань, і впродовж 24 тижнів – у другій фазі.

Після 8 тижневого курсу лікування препаратом позитивний результат спостерігався більш ніж у 47 відсотків пацієнтів. З контрольної групи, що отримувала плацебо, аналогічні зміни були зафіксовані у 8 відсотків добровольців. У другій фазі клінічних випробувань цей показник досяг 81 відсотка у пацієнтів, які отримували bedaquiline, і 65 проценов у добровольців, які лікувалися плацебо.

У 2013 році Johnson & Johnson планує почати третю фазу клінічних випробувань препарату, в якій візьмуть участь 600 добровольців.

Джерело: ТСН

Back to top button