Здоров'яПсихологія

ВООЗ визнала депресію одним з найнебезпечніших захворювань на Землі

Депресія – друга найпоширеніша причина недієздатності в світі після болів у спині, встановили експерти, які порівнюють дані більш ніж 200 хвороб і травм. За їх словами, депресію необхідно розцінювати як світову проблему першого порядку.

На жаль, лише деякі люди можуть отримати допомогу фахівця у зв’язку з депресією. Потім, вплив депресії з точки зору недієздатності в рамках всього населення сильно різниться залежно від країни. Наприклад, показники загальної депресії найвищі в Афганістані, а найнижчі – у Японії. Коментує доктор Елізе Феррарі з Університету Квінсленда:

“Найгірша ситуація в країнах з низьким і середнім доходом. Краще – в країнах з високим доходом. Загалом же у світі досі депресія стигматизована. І це не дає її лікувати адекватним чином”.

Всесвітня організація охорони здоров’я вже створила план дій з лікування психічних захворювань у світі. За офіційною характеристикою, депресія – це поширений психічний розлад, для якого характерні зневіра, втрата інтересу або радості, почуття провини і низька самооцінка, порушення сну або апетиту, млявість і погана концентрація уваги.

Симптоми бувають хронічними або періодично виникаючими. Іноді людина втрачає здатність справлятися з проблемами повсякденного життя. А в самій важкій формі депресія може призводити до самогубства.

Back to top button