Здоров'яФізіологія

ВООЗ: в Україні один із найвищих рівнів смертності від туберкульозу в регіоні

Кількість зареєстрованих смертельних випадків туберкульозу в Україні – одна із найбільших у європейському регіоні, заявляють у Європейському регіональному бюро ВООЗ і Європейському центрі профілактики і контролю захворювань.

“У регіоні дуже висока поширеність туберкульозу з множинною медикаментозною стійкістю, причому 85% усіх випадків припадає на 18 країн, де також зареєстровано найбільшу кількість смертельних випадків цього захворювання. Серед них – Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Україна і балтійські країни”, – йдеться у заяві ВООЗ.

У вівторок, 24 березня, ООН відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

За даними ВООЗ, кількість нових випадків захворювання на цю хворобу скоротилася за минулий рік на 6%, склавши 360 тисяч.
“Це означає, що щодня такий діагноз отримують 1000 людей”, – кажуть в організації.

Директорка Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанна Якаб закликала до підвищення доступності ефективних та безпечних препаратів та інновацій у діагностиці і лікуванні туберкульозу.

“Якщо поширеність туберкульозу буде знижуватися з нинішніми темпами, то країни європейського регіону звільняться від цієї хвороби тільки в наступному сторіччі. Для того, аби досягти викорінення туберкульозу, наприклад, до 2050 року, нам потрібно буде вдвічі збільшити темпи скорочення нових випадків”, – заявив директор Європейського центру профілактики і контролю захворювань Марк Шпренгер.

bbc.co.uk

Back to top button