Здоров'яФізіологія

ВООЗ: щороку в світі на рак хворіють 14 млн

Дані за 2012 рік засвідчили помітне зростання онкохворих порівняно з 12,7 млн випадків у 2008 році.

Кількість смертей від раку також зросла із 7,6 до 8,2 млн на рік.

Одним із чинників, які сприяють зростанню статистики захворювань на рак, є швидке наближення стилю життя в країнах, що розвиваються, до стилю життя в розвинутих країнах.

Поширення куріння, проблеми огрядності і довша тривалість життя також докладаються до росту статистики онкозахворювань.

Рак легень, який виникає, головно, через куріння, є найпоширенішим у світі типом онкологічних хвороб. На нього хворіють 1,8 млн людей, або 13% від загальної кількості онкопацієнтів.

ВООЗ відзначає також “стрімке зростання” випадків раку грудей. Порівняно з 2008 роком, зросли і кількість нових захворювань, і смертність від цієї хвороби. Зараз це найпоширеніше захворювання серед жінок у 140 країнах світу.

“Рак грудей є також провідною причиною смертності від онкологічних хвороб у менш розвинутих країнах світу, – каже Дейвід Формен з Міжнародної служби дослідження раку при ВООЗ. – Частково це викликане збільшенням випадків цієї хвороби, пов’язаним зі змінами в стилі життя, а частково – відставанням медицини в тих регіонах”.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що виникла “нагальна потреба” у кращих методах виявлення, діагностики і лікування раку грудей у країнах, які розвиваються.

ВООЗ також прогнозує, що до 2025 року кількість випадків раку у світі перевищить 19 мільйонів на рік.

Back to top button