Здоров'я

ВООЗ: щороку куріння вбиває майже 6 млн осіб

Куріння залишається сьогодні головною причиною смерті в усьому світі, забираючи кожен рік життя майже 6 мільйонів осіб. Про це в середу повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я.

При стабільності даної тенденції число смертельних випадків, пов’язаних з вживанням тютюну, до 2030 року зросте до 8 мільйонів на рік.

«Якщо ми не об’єднаємо сили проти реклами тютюну, спонсорства, то сигарети завжди привертатимуть увагу підлітків і молодих людей», – зазначила доктор Маргарет Чен, генеральний директор.

«Кожна країна в світі відповідальна за здоров’я свого населення, а також за захист від хвороб, інвалідності і смерті, викликаних курінням тютюну. Саме ведення повної заборони на рекламу тютюну, рівно як і стимулювання продажу й спонсорство, найбільш ефективні в боротьбі з курінням. Країнам, у яких вже діє заборона, вдалося скоротити в значній мірі вживання тютюну всього за кілька років», – повідомив директор департаменту ВООЗ з профілактики неінфекційних захворювань доктор Дуглас Бетчер.

Згідно з даними ВООЗ, серед людей, померлих в цьому році 5 мільйонів курили, а більш ніж 600 тисяч були пасивними курцями.

Вживання тютюну, на думку фахівців, в 20 столітті забрало життя 100 мільйонів людей.

У разі відмови введення тих чи інших країн повної заборони на рекламу тютюну, число померлих у поточному столітті може досягти 1-го мільярда людей, попереджає Всесвітня організація охорони здоров’я.

  
Back to top button