Здоров'яФізіологія

ВООЗ: Електронні сигарети містять речовини, що викликають рак

Як говориться в доповіді, безпека електронних сигарет і раніше не доведена.

Всесвітня організація охорони здоров’я може заборонити куріння електронних сигарет у громадських місцях. Про це йдеться в опублікованому 26 серпня, доповіді організації.

Як говориться в доповіді, безпека електронних сигарет і раніше не доведена. Основна небезпека електронних сигарет обумовлена ​​складом і концентрацією ароматичних і смакових рідин, які під дією температури починають випаровуватися і перетворюються в дим. Проведені дослідження показують, що деякі речовини, що входять до складу картриджів для пристроїв, можуть бути цитотоксичними (впливати на клітини організму). Особливо небезпечні вони виявляються для вагітних жінок і підлітків. Шкоду здоров’ю завдає і постійне вдихання токсичних речовин з парою, зокрема, пропіленгліколь, який подразнює слизову дихальних шляхів.

При цьому через відносно недавнє використання електронних сигарет результат їх широкого застосування, в тому числі дані по захворюваності та смертності від онкологічних захворювань, будуть відомі ще не скоро. Проте вже зараз існують докази небезпеки деяких речовин, що використовуються в електронних сигаретах. Так, повідомляє ВООЗ, рівень вмісту формальдегіду або акролеіна (канцерогенів) в деяких електронних сигаретах може бути значно вище, ніж у звичайних сигаретах.

До того ж, за даними ВООЗ, число інцидентів, пов’язаних з отруєнням нікотином, істотно зросло за час активного використання електронних пристроїв.

ВООЗ відзначає, що поки достовірно невідомо, чи веде пасивне куріння електронних сигарет до збільшення захворюваності та смертності серед некурящих.

Як би там не було, вважають у ВООЗ, паління електронних сигарет – це не просто вдихання чистого водного пара, як заявляють виробники таких пристроїв. Тому організація пропонує заборонити рекламу електронних сигарет і смакових ароматичних добавок (зі смаком кави, вишні, цукерок та інших), а також повідомлення, що такі пристрої можуть допомогти кинути палити.

Нагадаємо, в опублікованих раніше доповідях Всесвітньої організації охорони здоров’я йдеться також про те, що шкода від електронних сигарет і раніше не доведена, так само, як і ефективність використання таких приладів. Тому до підтвердження їх безпеки організація рекомендує відмовитися від куріння таких сигарет.