Учительська

Влада на місцях по всій Україні досі не використала кошти, надані державою на матеріально-технічне обладнання опорних шкіл

Влада на місцях по всій Україні досі не використала кошти, надані державою на матеріально-технічне обладнання опорних шкіл та організацію підвезення до них дітей. Про це зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час засідання колегії Житомирської обласної державної адміністрації сьогодні, 20 вересня.

“Ще на початку року з державного бюджету в Житомирську область надійшло:  на закупівлю автобусів – 10 млн гривень, на підручники для учнів 4-х та 7-х класів – близько 2,4 млн гривень та на обладнання для опорних шкіл – 3,6 млн гривень, і ці гроші ще досі до кінця не використані”, – повідомила Лілія Гриневич.

Міністр також наголосила, що опорні школи відіграють важливу роль у підвищенні якості освіти для сільських дітей, оскільки саме у старшій школі школярі малокомплектних шкіл, в яких один викладач веде одночасно декілька предметів, немає сучасного обладнання і навіть інтернету, втрачають свій шанс успішно скласти ЗНО.

“Для нас дуже важливим є підвищення рівня якості освіти у сільській місцевості. Доступ до якісної вищої освіти не має залежати від місця народження дитини. Однак за результатами ЗНО сільські діти мають значно менше шансів успішно скласти тестування і вступити до вишу”, –  пояснила міністр освіти і науки.

Лілія Гриневич також звернулась до керівництва обласного управління освіти з проханням взяти на особистий контроль впровадження оновлених програм для учнів початкової школи.

“Якщо вчитель буде заходити в клас і не буде виконувати цих рекомендацій, діти не відчують оновлення програм. Тому це наша з вами спільна відповідальність. І я дуже прошу попрацювати з учителями і директорами навчальних закладів щодо цього”, – зазначила міністр.

Також вона запросила педагогів Житомирщини взяти активну участь у обговоренні концепції Нової української школи, адже проект оновлення програм показав, що в цій області “працює величезна кількість дуже цікавих педагогів-новаторів, яким є що додати до цієї Концепції”.

Довідково

20 вересня 2016 р. Лілія Гриневич виступила на засіданні колегії Житомирської обласної державної адміністрації в рамках робочого візиту до міста Житомир. Також під час поїздки до Житомирської області міністр зустрілася з т. в. о. голови  Житомирської ОДА − Ігорем Гундичем, заступником голови − Ярославом Лагутою та начальником обласного управління освіти і науки  − Вадимом Калініним, відвідала місцеві школи.

Інформація МОН

Back to top button