Посібники-Книги

Вісім українських книжок, які не соромно подарувати на День Закоханих

Вісім українських книжок, які не соромно подарувати на День Закоханих
Вісім українських книжок, які не соромно подарувати на День Закоханих
На носі День Святого Валентина, свято, яке є чудовим приводом потішити свого коханого або кохану. Роль літератури у цій справі була завжди майже ключовою. Адже, де ж як не в згаданому мистецтві оспівувались почуття глибокі та зворушливі. В ім’я святого кохання зітхали Джульєтти та Лаури, Марічки та Ярославни, Ізольди та Катерини. Gazeta.ua підібрала вісім книг, які будуть хорошим подарунком до дня Амура.

“Теплі історії до кави” та “Теплі історії до шоколаду” Надійка Гербіш

Якщо ваша кохана не полюбляє каву, то вона стовідсотково любить шоколад. Саме це правило взяла до уваги тернопільська молода письменниця, перекладач та фотограф Надійка Гербіш. Поява перших “Історій…” спричинила шквал відгуків, перше місце у рейтингу Книгарні “Є” та навіть суперечки критиків. Проте, це все є лише обрамленням, і ніяк не суттю “пухнастих” історій.

Для закоханого книгомана авторка створила ідеальну атмосферу затишку: із камінами та пледами, віденською кавою та капучіно, котами та псами,незабутніми почуттями та емоціями. Такий букет вартий лютневого свята, адже здатен нагадати про приємне та підсолодити настрій.

“Історії про троянди, дощ та сіль” Дзвінка Матіяш

Доречним та не менш теплим за атмосферою є збірник історій від письменниці Дзвінки Матіяш. Цикл із 45 (по 15 на кожний образ) історій про троянди, дощ та сіль. Але ця книга не має нічого спільного із флористикою, метеорологією чи мінералогією, а є своєрідним збірником філософських казок.

Проза Матіяш говорить в першу чергу про любов: до себе, до Бога, до коханих людей. Більш того, у ритмі мудрих історій налаштовує читача на стан гармонії.

“Любов та піраньї” Максим Кідрук

Наступна книга про кохання демонструє інший бік медалі цього особливого стану. І ні, зовсім не негативний. Виявляється, невдалі амурні справи можуть стати рушійною силою вдалої подорожі, а у випадку Максима Кідрука – ще й вдалого роману, літературного звичайно.

Як зазначає сам автор ця книга про “любов та її побічні ефекти”, аргументуючи це тим, що для головного героя роману Амур замість стріл дістає сокиру. На щастя, сокира не була настільки убивчою, й ця історія має незаперечний хеппі енд.

“Остання любов президента” Андрій Курков

Слід пам’ятати, що історії кохання це не лише романтика та сентиментальні діалоги, а й сюжет для повноцінного детективу. Майстер цього жанру Курков пропонує нам розгадати таємниці уявно-реального президента, та хоч на мить зазирнути за куліси біографічних фактів держслужбовця.

Дізнатись як любити після операції із пересадки серця, здійснити подорож у 80-ті та зазирнути у 2020-ті, та полюбити по-справжньому Київ. Ця історія гідна відважного серця закоханого лицаря.

“Булава і серце” Мирослав Дочинець

“Існування світу та людей – це історія Любові” – із цих слів розпочинає свою книгу історій кохання та життя відомих особистостей Мирослав Дочинець. Романтичні історії Сократа та Ксантіппи, Адольфа та Єви та інших, за словами авторами дають знати про те, чого не знав сам Соломон.

13 історій ідеально пасуватимуть для подальших філософських роздумів про таємницю і суть кохання. Ідеально пасує особам, схильним до філософським роздумів.

“Декамерон. Інтерпретація В. Шкляра” Джованні Бокаччо

У кожний період буває своя чума, і кохання це саме те, чим варто рятуватися. Герої Бокаччо так і зробили – вигадали 100 оповідань задля розваги та відновлення сил. Із повного зібрання Бокаччо Василь Шкляр обрав 30 новел, із найбільшою та найдієвішою концентрацією еротизму.

Такий збірник вдало підійде поціновувачам класики та пікантних історій.

“Шоколадні вірші про кохання” Мар’яна Савка, Маріанна Кіяновська, Галина Крук, Олександр Гаврош, Ірина Шувалова, Дмитро Лазуткін, Тарас Федюк (загалом 17 авторів)

І наостанок ще трішки шоколаду від львівського видавця та поетеси Мар’яни Савки. Віршований напій із домішками шоколаду пропонують посмакувати поети різних поколінь. Крім того, що це поетичний збірник, книга є арт-буком, – вірші вдало доповнені візуальними образами художниці Надії Коломеєць.

Back to top button