Здоров'яФізіологія

Вірогідність розвитку діабету пов’язана з генетичною мутацією

Генетики знайшли у деяких людей схильність до діабету 2 типу, обумовлену мутаціями в геномі. Вона підвищує ризик розвитку захворювання в 10 разів. Дану генетичну мутацію виявили у жителів Гренландії.

До цього вчені вже пов’язували кілька генів з діабетом. Нова ж мутація є майже у кожного п’ятого гренландця. А ось у європейців, китайців або афро-американців її не знайшли. Мабуть, у різних людей діабет викликають різні генетичні відхилення. Остання з знайдених мутацій підвищує ризик за рахунок зростання показників інсулінової резистентності у м’язах.

Відомо, що Гренландія пережила швидкий перехід від традиційного способу життя до сучасного. Це відразу вилилося в зростання захворюваності “західними” недугами. За останні 50 років кількість діабетиків тут різко збільшилася.

У свою чергу, професор Торбен Хансен і його колеги, що працювали над дослідженням генів, перевірили кров 2575 жителів Гренландії. Так і була знайдена мутація в гені TBC1D4, присутня у 17% осіб. Ця мутація, на відміну від інших описаних раніше, викликає проблеми з регулюванням рівня цукру після прийому їжі.

Back to top button