день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Вік батька впливає на тривалість життя дитини

У сучасному суспільстві, де на перше місце виходять кар’єрне зростання і пов’язаний з ним фінансовий успіх, батьками стають все пізніше. Розібратися, добре це чи погано для потомства, вирішила міжнародна команда вчених.

Чим пізніше у чоловіка народжуються діти, тим більше проблем зі здоров’ям вони мають. До такого висновку прийшли британські біологи, які вивчили записи у фінських церковних книгах з 1688 по 1899 рік. Це перше дослідження, в якому простежується вплив віку предків на здоров’я нащадків. Воно охоплює три покоління. Період спостереження обраний біологами невипадково: в доіндустріальній Фінляндії не було якісної медичної допомоги та ефективної демографічної політики, при цьому постійно фіксувалися дані про народження, шлюби і смерть.

Вчені статистично обробили дані про вік батьків, дідів і прадідів людей, що дожили до 15 років. І виявили, що ті люди, чиї предки в трьох поколіннях ставали батьками в середньому в 30 років, доживали до 15 років в 62% випадків. А ті, у кого предки обзаводилися потомством в 40, – в 52% випадків. Тобто діти більш молодих батьків мали приблизно на 13% більше шансів дожити до дорослого віку.

Також з’ясувалося, що жінки, чиї предки-чоловіки були старше, рідше виходили заміж. Правда, вчені не заперечують, що на ці дані могли вплинути інші фактори. Результати біологів узгоджуються з раніше отриманими даними про те, що чим старше чоловік, тим більше мутацій накопичується в його статевих клітинах. А значить, тим більше мутацій він передає у спадок, що знижує генетичну пристосованість нащадків. Мутації можуть накопичуватися і передаватися з покоління в покоління.

Шкільне життя