Здоров'я

Відвідування театру і читання книг дозволяє зберігати “якість” тканин мозку

Відвідування театру і читання книг дозволяє зберігати "якість" тканин мозку
Відвідування театру і читання книг дозволяє зберігати “якість” тканин мозку
Активна інтелектуальна діяльність допомагає зберегти білу речовину мозку щільною та здоровою, повідомили американські вчені.

Співробітники університету Раш у Чикаго продемонстрували зв’язок між станом білої речовини мозку людини та інтелектуальною активністю в літньому віці.

Учасниками дослідження були 152 людини, середній вік яких складав близько 81 року. Ніхто з учасників не страждав ні на розлади пам’яті, ні на розсіяність уваги.

Досліджувані повинні були оцінити за шкалою від 1 до 5 балів, наскільки часто за останній рік їхня діяльність була пов’язана з інтелектуальною активністю.

Після цього мозок досліджуваних протягом року регулярно сканували за допомогою методу дифузійної спектральної томографії. Завданням учених було оцінити, у яких напрямках і з якою інтенсивністю рухаються внутрішньоклітинні молекули води, і скласти карти проникності білої речовини головного мозку.

Проаналізувавши отримані результати, вчені дійшли висновку, що анізотропність (вибіркова проникність – ред.) білої речовини мозку набагато вища у людей, залучених в інтелектуальну активність.”Читання книг та газет, написання листів, відвідування бібліотеки, похід у театр, захоплення грою в покер або шахами – саме ті заняття, які можуть відтермінувати старіння мозку, запобігши відмиранню мієлінової оболонки аксонів”, – заявив керівник дослідження, співробітник Технологічного інституту Чикаго (США) Константінос Арфанакіс.

Зазначимо, що раніше проведене дослідження показало, що середній вік мінімальної втрати пам’яті становить 57 років, проте погіршуватися вона починає після 30.

Джерело: ua.korrespondent.net

Back to top button