Відсутність роботи змінює характер людини не в кращу сторону
Фахівці з Університету Стірлінга та інших британських університетів проаналізували дані 6769 німців. Добровольці в 2006-2009 роках заповнили анкету, призначену для оцінки вираженості п’яти основних рис особистості – відкритості, сумлінності, екстраверсії, поступливості і невротизма. 210 учасників були безробітними протягом 1-4 років. 251 чоловік не працював менше року, пише The Daily Mail.
Дослідження показало: безробітні чоловіки протягом перших двох років пошуку роботи були поступливішими тих, хто працював. Однак за наступні два роки без роботи вони ставали все менш поступливими. Серед жінок ступінь поступливості знижувалася з кожним роком, проведеним без роботи. За словами вчених, спочатку у людей існують певні стимули, щоб бути поступливими. Потім дія цих стимулів слабшає.
Чим довше чоловіки залишалися без роботи, тим менше сумлінними вони ставали. Жінки виявилися найбільш сумлінними на ранній і пізній стадії безробіття. Між двома цими періодами у жінок відзначалося зниження ступеня сумлінності. Експерти припустили: жінки знову ставали сумлінними завдяки постійній турботі про інших.
Безробітні чоловіки залишалися відкритими протягом першого року без роботи. Чим довше чоловік не працював, тим закритішим він ставав. У жінок ступінь відкритості знижувалася на другому і третьому роках безробіття, але на четвертому році вона знову підвищувалася.
Люди, які довго не можуть знайти роботу, часто скаржаться, що це підриває їхню впевненість у собі. Виявляється, інші риси характеру теж страждають. При цьому утворюється порочне коло. Через подібних негативних змін людині стає ще складніше знайти роботу. Фахівці настійно рекомендують тим, хто залишився без роботи, звертатися за підтримкою.